Grodzisk kręci kilometry

Grodzisk Maz.

Wiele wskazuje na to, że mieszkańcy Grodziska „wykręcą” nagrodę dla miasta w kampanii „Kręć kilometry”. Akcja trwa do 30 września, a miasto już znajduje się w zwycięskiej 20!

Piąta edycja kampanii społecznej „Kręć kilometry” jest organizowana przez fundacje Allegro All for Planet. Zabawa promuje głównie jazdę na rowerze, jako najbardziej ekologicznego środka transportu. Na uznanie mogą również liczyć wszyscy, którzy wolny czas, zamiast przed telewizorem, spędzają aktywnie na świeżym powietrzu: biegając, spacerując, uprawiając nordic walking czy właśnie jeżdżąc na rowerze.

Profity z udziału w akcji mogą zyskać wszyscy. Dla miast przygotowano specjalnie stojaki rowerowe, a uczestnicy mogą zdobyć specjalne apteczki rowerowe. Do zabawy przyłączyć może się każdy, bez względu na wiek. Wystarczy zarejestrować się na stronie kreckilometry.pl, zainstalować aplikację na smartfona i… ruszać w drogę. Do konta samodzielnie przypisujemy miasto, na poczet którego chcemy zbierać kilometry. Każdy kilometr jest cenny, ponieważ pierwsze 20 miast z największym „przebytym dystansem” otrzyma stojaki rowerowe. Uczestnicy dzięki aplikacji mogą podejmować wyzwania i wygrywać upominki.

Do udziału w kampanii chętnie ruszyły osoby z naszego regionu. W zabawie kilometry kreci dziewięć miast. Najlepiej idzie Grodziskowi Mazowieckiemu, który „przejechał” już 76 402 km i jest na 11. pozycji.

A jak prezentują się pozostali? Jeśli mieszkańcy Pruszkowa mocno się zmobilizują to jest jeszcze nadzieja, że uda się zdobyć nagrodę. Pruszków jest na 87. pozycji i na swoim koncie zgromadził 7 836 km. W porównaniu do Grodziska to aż 10 razy mniejszy dystans, ale do zakończenia zabawy pozostały jeszcze dwa miesiące, więc wystarczy tu tylko mobilizacja mieszkańców.

W zabawie udział biorą również:
Milanówek – 1304 km – 234. pozycja,
Brwinów – 366 km – 392. pozycja,
Piastów – 349 km – 407. pozycja,
Żabia Wola – 113 km – 581. pozycja,
Raszyn – 91 km – 614. pozycja,
Podkowa Leśna – 45 km – 745. pozycja,
Michałowice – 3 km – 1134. pozycja.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.