Grodzisk bez prądu

Grodzisk Maz.

Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego muszą zmagać się z nagłą awarią prądu na terenie gminy. Problemy z dostawą energii elektrycznej mogą potrwać nawet sześć godzin.

Informacja o awarii pojawiła się na stronie internetowej grodziskiego magistratu. „Awaryjna przerwa w dostawie energii elektrycznej na terenie gminy Grodzisk Mazowiecki. Przewidywany czas przywrócenia zasilania od 3 do 8 godzin. W związku z występującą awarią prądu, telefony w Urzędzie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim nie działają. Za utrudniony kontakt przepraszamy” – czytamy w komunikacie.

Zgodnie z informacjami z PGE Dystrybucja problemy z dostawą energii elektrycznej nie obejmują całej części gminy. Postanowiliśmy sprawdzić, co jest przyczyną awarii. Dzwoniąc na numer alarmowy można usłyszeć informację, że prąd nie dociera do Opyp, Radoni, Książenic oraz trzech ulic w Grodzisku Mazowieckim: Żydowskiej, 1 Maja oraz Bartniaka. Aktualne informacje otrzymaliśmy jednak od dyspozytora. – W Opypach, Radoniach i Książenicach udało nam się przywrócić dostawy prądu choć zakładaliśmy, że potrwa to nawet 3 godziny. W przypadku Grodziska Mazowieckiego utrudnienia ograniczyliśmy do jak najmniejszej liczby odbiorców. Utrudnienia potrwają około trzech godzin. Drogowcy uszkodzili koparką kabel średniego napięcia, stąd nasze problemy – wyjaśnia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.