Grodziscy strażacy w gronie najlepszych

Grodzisk Maz.

Zawody strażackie to jedne z najtrudniejszych zmagań. Fachowy sprzęt i strój swoje ważą, a gdy dołożyć do tego jeszcze trudne zadania do wykonania to niejeden powiedziałby odpuszczam. Ale nie oni – strażacy z Grodziska Mazowieckiego potwierdzili, że są jednymi z najlepszych.

W Szczecinie grodziska drużyna FCC Team Grodzisk Mazowiecki startowała w międzynarodowych zawodach Toughest Firefighter Challenge 2018. Wśród swoich rwali mieli zespoły nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Co ważniejsze w zawodach biorą nie tylko panowie, ale i panie!

Jakie zadania należało wykonać? Zawodnicy musieli w pełnym rynsztunku m.in. przesunąć ważącą 72,5 kg metalową sztabę na odległość 1,5 m używając do tego młota, wnieść wąż strażacki (prawie 20 kg) na szczyt wieży (12 m), przebiec 40 m slalom ciągnąc ze sobą wąż wypełniony wodą, czy idąc tyłem przeciągnąć ważącego 79 kg manekina na odległość 30 m. 

Jak poszło grodziskim strażakom?  – FCC Team Grodzisk Mazowiecki wystąpił w składzie Maciej Kalisz, Witold Kalisz, Michał Skrzypa z OSP Grodzisk Mazowiecki oraz Ewelina Malkowska z OSP Biskupice – mówią grodziscy strażacy. – W startach indywidualnych brali udział Maciej Kalisz i Michał Skrzypa i zajęli 95. i 97. miejsce w kategorii open na 168 zawodników. Były również straty tandemów w składzie Ewelina Malkowska i Maciej Kalisz miejsce 6. oraz Witold Klaisz, Michał Skrzypa miejsce 46. – podkreślają. 

Wysokie pozycje potwierdzają, że strażacy z FCC Team Grodzisk Mazowiecki należą do grona najlepszych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.