Gra Orkiestra!

Region

Rozpoczął się 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez cały dzień na ulicach miejscowości naszego regionu będzie można spotkać wolontariuszy zbierających pieniądze na rzecz ratowania dzieci i godnej opieki seniorów.

Aż trudno uwierzyć, że Orkiestra ma już… ćwierć wieku. – 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także   tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  

W naszym regionie, poza bezpośrednią zbióką do puszek nie zabraknie też licytacji, koncertów, ciekawych wydarzeń i oczywiście tradycyjnego „światełka do nieba”. Nasz przewodnik po imprezach WOŚP w okolicy znajdziecie tu.

W minionych latach zdarzały się niestety incydenty podszywania się pod wolontariuszy WOŚP. Dlatego przypominamy, że każdy z tych prawdziwych wyposażony jest w identyfikator ze zdjęciem, numerem ankiety, adresem. Dokument musi mieć „serduszkowe” logo Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i być umieszczony w widocznym miejscu. Na skarbonce widoczne są banderole WOŚP i numer zgodny z identyfikatorem wolontariusza.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.