Gotowi do termomodernizacji

Piastów

Piastowski magistrat wybrał już firmy, które zajmą się termomodernizacją sześciu z ośmiu budynków użyteczności publicznej. Chodzi m.in. o docieplenie Miejskiego Ośrodka Kultury i czterech szkół podstawowych.

Najwięcej, bo ponad 2 mln zł, pochłonie termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 (dawne Gimnazjum nr 2). Równie kosztowa okazała się termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 3 oraz  Szkoły Podstawowej nr 5 (dawne Gimnazjum nr 1). Za wykonanie prac w pierwszym z tych obiektów miasto zapłaci przeszło 1,3 mln zł, a za prace w drugim – 1,1 mln zł.. Pozostałe budynki, które również zostaną docieplone to: Przedszkole Miejskie nr 4, Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski. 

W przypadku termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 1 przetarg został unieważniony. Powód? Najniższa oferta, która mieściła się w przewidzianym na to zadanie budżecie, została odrzucona z powodu błędu w obliczeniu ceny i kosztu. Pozostałe oferty, a było ich trzy, okazały się być zbyt wysokie. Postępowanie zostało unieważnione. W ostatnich dniach piastowski magistrat wznowił poszukiwania firmy, która ma zająć się pracami w „jedynce”. Wiele wskazuje na to, że ten scenariusz powtórzy się w przypadku termomodernizacji budynku wielorodzinnego przy ul. Tuwima 4. Tu najniższa oferta (198 tys. zł) również przekracza zaplanowany na 150 tys. zł budżet. 

Władze Piastowa na wszystkie te przedsięwzięcia chcą przeznaczyć 11 mln zł. Aż 8 mln zł pochodzi z dofinansowania. Wszystkie wymienione wyżej budynki zyskają m.in. nowe elewacje. Roboty mają zostać wykonane o końca sierpnia bieżącego roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.