Górka Szczęśliwicka i Ośrodek Moczydło do remontu

Region

Dwa warszawskie ośrodki sportu, z których chętnie korzystają mieszkańcy Pruszkowa i okolic, przejdą w tym roku remont. Chodzi o Ośrodek Moczydło oraz górkę w Parku Szczęśliwickim.

Społeczne Centrum Sportu Aktywna Warszawa rozstrzygnęło już przetargi na wykonanie prac remontowych, a 12 stycznia podpisano umowy na te przedsięwzięcia. 

W ramach „Rewitalizacji Ośrodka Moczydło” zmodernizowany zostanie basen rekreacyjny. Chodzi o wykonanie niecki basenowej ze stali nierdzewnej, zamontowanie zespołu zjeżdżalni i innych urządzeń wodnych w tym siatkę wspinaczkową, wave ball czy tor przeszkód. To jednak nie koniec. Planowane jest również stworzenie plaży oraz rozbudowa boisk do siatkówki i piłki nożnej. Dla dzieci zostanie stworzony plac zabaw. W ramach inwestycji wymieniona zostanie instalacja wodno-kanalizacyjna oraz zamontowane zostanie energooszczędne oświetlenie. Pojawią się również kamery monitoringu.

Zmiany przejdzie również Górka Szczęśliwicka. Tu planowany jest montaż nowej maty zjazdowej na stoku i na trasie wyciągu orczykowego wraz z geotkaniną. Remontu doczeka się również górna stacja kolejki krzesełkowej oraz konstrukcja tarasu widokowego. 

Na czas prac remontowych konieczne będzie zamknięcie obu ośrodków. Wymiana maty na górce potrwa kilka miesięcy, natomiast na otwarcie odkrytych basenów na Moczydle trzeba będzie poczekać do połowy 2019 r.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.