Gminy zintegrują systemy rowerowe?

Region

Burmistrz Podkowy Leśnej zaproponował sąsiednim gminom spotkanie dotyczące współpracy w zakresie integracji systemów rowerowych, gminnych i miejskich.

Spotkanie dotyczy włodarzy 11 gmin – Pruszkowa, Żyrardowa, Brwinowa, Grodziska Mazowieckiego, Milanówka, Jaktorowa, Lesznowoli, Michałowic, Mszczonowa, Nadarzyna oraz organizatora, czyli Podkowy Leśnej. Chodzi o to aby określić ramy współpracy w zakresie wspomnianych systemów rowerowych.

– W celu moich/naszych dążeń do jak najlepszego wykorzystania ścieżek rowerowych oraz poprawy mobilności miejskiej zostanie zaprezentowana przez firmę Orange i Roovee – IV generacja rowerów miejskich niewymagających zakupu i utrzymania stacji bazowych. Rowery IV generacji są dostosowane do pracy z bateriami akumulatorowymi. Kwestię rozwoju tego systemu determinują jedynie decyzje i działania władz gmin – poinformował na swoim blogu Artur Tusiński, burmistrz Podkowy Leśnej.

Podczas spotkania kierunki rozwoju i możliwości techniczne powyżej opisanego systemu zostaną przedstawione na przykładzie rozwiązań obowiązujących już w Podkowie Leśnej. IV generacja rowerów w systemie wypożyczalni funkcjonuje tam od roku. Jak wspomina burmistrz rowery przygotowane są go pracy z bateriami. Natomiast na dzień dzisiejszy w przestrzeni publicznej trudno mówić o istnieniu sieci mikroładowarek. Ich wprowadzenie może zależeć właśnie od dobrej współpracy wielu gmin.

Spotkanie odbędzie się w dniu 15 lutego o godzinie 12.30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Nadarzyn.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Gminy zintegrują systemy rowerowe?”

 1. Pruszkowianka pisze:

  Z dziesięć lat temu już podobne przedsięwzięcie było „realizowane”. Ścieżka miała powstać od Michałowic, przez Pruszków i Grodzisk aż do Kampinosu. Finansowanie miało być z gmin i środków unijnych. Wszystko to pod kierunkiem Jana. Efekt wytężonej pracy burmistrzów, wójtów i prezydenta możemy podziwiać: od Michałowic aż do Kampinosu wiedzie piękna ścieżka rowerowa, wykonana z jednolitej (broń, Boże, nie kostki brukowej!) nawierzchni. Mieszkańcy Pruszkowa, Grodziska czy Brwinowa całymi rodzinami w ciepłe, słoneczne weekendy jeżdżą sobie na rowerach do Kapinosu…
  Wstyd Waszmości Włodarze, żenada!!!!

 2. none pisze:

  Super pomysł. Teraz jeszcze niech pójdą za ciosem i zintegrują systemy ścieżek rowerowych. Na przykład na początek tak, żeby dało się przejechać wzdłuż torów WKD od WKD Opacz do samego Grodziska.

  • Anonim pisze:

   To nie muszą być typowe ścieżki rowerowe. Wystarczy by zwykłe ścieżki miały ciągłość i nie stała na nich woda. Na początek niech zrobią coś z mostkiem w Kaniach.

   • none pisze:

    W sumie faktycznie – dopóki jest ciągłość nawet zwykłych dróżek/ścieżek to już jest dużo. A z mostkiem pewnie jak zwykle – „niedasię”…

 3. cyklista pisze:

  Najpierw poproszę spójną i przyjazną użytkownikowi sieć DDR-ek. Bo na razie, poza nielicznymi acz chlubnymi wyjątkami, budowa infrastruktury rowerowej to radosna twórczość „niedzielnych rowerzystów okresu lata”. A jak nie potraficie budować, to dajcie jeździć po jezdniach.

 4. Anonim pisze:

  Integracja systemów to jest genialny pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły