Gmina Ożarów Maz. otrzyma dofinansowanie unijne

Region

Gmina Ożarów Mazowiecki otrzyma dofinansowanie unijne do projektu „Lokalni liderzy na start” w ramach Działania 9.5 „Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich”.

Lokalni liderzy na start – to projekt skierowany do mieszkańców Gminy Ożarów Mazowiecki, którzy chcą zaangażować się w działalność społeczną, zostać lokalnymi liderami oraz przedstawicielami już istniejących organizacji pozarządowych.

Kwota dofinansowania to 49 990,00 zł.
W ramach projektu uczestnicy wezmą udział w szkoleniach oraz warsztatach, które w całościowy sposób pozwolą im się zapoznać z prawnymi oraz praktycznymi obszarami działania ngo.

Uzupełnieniem szkoleń będą spotkania pracownikami Urzędu Miasta i Gminy oraz z przedstawicielami dużej, sprawnie działającej organizacji pozarządowej na Mazowszu (wyjazd studyjny do siedziby tej organizacji).

W ramach działań projektu zaplanowano :
– trening kompetencji społecznych
– zajęcia w centrum multimedialnym
– moduł prawny – omówienie miejsca organizacji pozarządowych w polskim systemie prawnym
– zarządzanie w organizacjach pozarządowych, prowadzenie księgowości
– pozyskiwanie dotacji zewnętrznych
– przeciwdziałanie stereotypom w pracy społecznej ( zasada równości szans, równości płci)
– wyjazd do siedziby organizacji pozarządowej
– spotkanie podsumowujące – spotkanie z przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy  – omówienie zasad tworzenia i konsultowania programów współpracy
 
Udział w projekcie będzie bezpłatny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.