Gmina Grodzisk udziałowcem TBS Pruszków

Region

Radni gminy Grodzisk przyjęli uchwałę, dzięki której pruszkowski TBS będzie mógł wybudować blok mieszkalny na terenie Grodziska.

Sesja Rady Miasta i Gminy odbyła się w środę. Jednym z punktów obrad była kwestia wniesienia udziałów do spółki TBS sp. z o.o. w Pruszkowie. Odpowiednia uchwała została przyjęta. Dzięki decyzji rady pruszkowski TBS otrzyma z budżetu Grodziska 1 mln zł zapisany do wydania w roku 2010. Wkładem do spółki będzie też gminny grunt na osiedlu Jaśminowa. Właśnie tam powstanie blok mieszkalny dla około 45 rodzin.

– Zobaczymy, jak wyjdzie ta inwestycja. Jeśli się uda, to pomyślimy nad kolejnymi budynkami. Pozostanie tylko kwestia znalezienia następnych gruntów – powiedział nam Andrzej Mucha, skarbnik gminy Grodzisk.

Grodzisk to kolejna gmina, która została udziałowcem TBS sp. z o.o. Wcześniej w struktury „Zieleni Miejskiej” weszły Brwinów i Milanówek. Założycielem i głównym udziałowcem jest Pruszków.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.