Gmina przyzna stypendia

Brwinów

Gmina Brwinów nagrodzi uczniów i studentów, którzy mają wybitne osiągnięcia edukacyjne bądź sportowe. Wysokość stypendium może wynieść 400 zł.

Do 16 listopada można składać wnioski o stypendium gminy. Jakie warunki trzeba spełnić? O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, a także studenci do 25 roku życia. Warunkiem koniecznym jest rozliczanie się w Urzędzie Skarbowym w Pruszkowie przez opiekunów prawnych w przypadku ucznia bądź samodzielnie (student) oraz zamieszkiwanie na terenie gminy Brwinów. 

Na wsparcie mogą liczyć ci, którzy osiągnęli wysoki wynik w konkursach ogólnopolskich bądź wojewódzkich. Tytuł laureata bądź finalisty olimpiady ogłoszonej przez kuratora oświaty z pewnością może być ogromną szansą na zdobycie stypendium. Na wsparcie mogą również liczyć uczniowie mający na swoim koncie osiągnięcia na festiwalach artystycznych. Szansę na stypendium mają również utalentowani sportowcy, którzy swoje umiejętności zaprezentowali co najmniej na szczeblu wojewódzkim.

Jak przebiega cała procedura? Kandydatów do stypendium mogą zgłaszać dyrektorzy szkół po zaopiniowaniu przez radę pedagogiczną, rektorzy szkół wyższych, burmistrz gminy, Rada Miejska, kluby sportowe, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu czy dyrektor Biblioteki Publicznej.

Z pewnością dla wielu osób zdobycie stypendium może okazać się cennym wsparciem. Uczniowie i studenci mogą liczyć na otrzymywanie wsparcia przez 10 miesięcy. Wysokość stypendium może wynieść od 200 do 400 zł.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.