Gmina przebuduje ulice w Brwinowie

Brwinów

Gmina ogłosiła przetarg na przebudowę dróg w Brwinowie. Prace budowlane ruszą jeszcze w tym roku.

Gmina Brwinów ogłosiła przetarg na wybranie wykonawcy, który przebuduje ul. Szkolną, Spokojną i Żwirki i Wigury na odcinku od Spokojnej do Powstańców Warszawy oraz Bankowej i Chopina na odcinku od Szkolnej do Piłsudskiego. Przyszły wykonawca poprowadzi inwestycję w dwóch etapach. – W 2021 roku planujemy przebudowę ciągu ulic ul. Szkolnej – ul. Spokojnej – ul. Żwirki i Wigury, łączących drogę wojewódzką nr 720 ul. Biskupicką z drogą powiatową nr 3111W ul. Powstańców Warszawy, droga w kierunku węzła A2 Pruszków – informuje Arkadiusz Kosiński, burmistrz gminy Brwinów. – Na przełomie lipca i sierpnia ruszą prace w sąsiedztwie przedszkola Sióstr Rodziny Maryi przy ul. Szkolnej – dodaje.

W etapie pierwszym prac robotnicy przebudują sieć elektroenergetyczną napowietrzną nN-0,4kV kolidującą z projektowaną przebudową ul. Szkolnej, Spokojnej, Chopina, Bankowej oraz Żwirki i Wigury w Brwinowie. Przyszły wykonawca wybuduje odwodnienie w ul. Spokojnej i Żwirki i Wigury. Robotnicy przebudują ul. Szkolną na odcinku od Biskupickiej (DW 720) do Spokojnej, bez robót w pasie drogi wojewódzkiej nr 720. Przyszły wykonawca zmodernizuje ul. Spokojną oraz Żwirki i Wigury na odcinku od Spokojnej do Powstańców Warszawy. Robotnicy wyremontują skrzyżowania ul. Spokojnej oraz Żwirki i Wigury. Wykonawca wprowadzi organizację ruchu dla ul. Szkolnej na odcinku od Biskupickiej (DW 720) do Spokojnej oraz Żwirki i Wigury na odcinku od Spokojnej do Powstańców Warszawy.

Drugi etap prac rozpocznie się rok później. – W 2022 roku planujemy przebudowę ul. Szkolnej na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową ul. Piłsudskiego, w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie, do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 720 ul. Biskupicką – mówi burmistrz. – Inwestycję podzieliliśmy na 2 lata ze względu na to, nie chcemy paraliżować komunikacyjnie całego tego rejonu – dodaje.

W etapie drugim wykonawca przebuduje ul. Szkolną na odcinku od Piłsudskiego do Biskupickiej (DW 720), bez robót w pasie drogi wojewódzkiej nr 720. Robotnicy zmodernizują ul. Bankową, Chopina na odcinku od Piłsudskiego do Szkolnej. Budowlańcy wyremontują skrzyżowania ul. Szkolnej z Bankową i Chopina. W ramach prac wprowadzona będzie organizacja ruchu dla ul. Szkolnej na odcinku od Piłsudskiego do Biskupickiej (DW 720), Bankowej oraz Chopina na odcinku od Piłsudskiego do Szkolnej.

Przyszły wykonawca będzie odpowiedzialny za rozbiórkę elementów dróg i ogrodzeń oraz przepustów. Robotnicy wykonają przepusty pod zjazdami i naprawią pionowe wpusty i studnie rewizyjne. Budowlańcy ustawią krawężniki na ławie betonowej. Robotnicy przygotują podbudowę z kruszywa łamanego. Wykonawca położy na zmodernizowanych drogach nawierzchnię asfaltową.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Gmina przebuduje ulice w Brwinowie”

  1. Brwinowianin pisze:

    a grubość asfaltu to będzie tyle co kot napłakał? Na pruszkowskiej może max jest z 9 cm….i ja się pytam się, po tym mogą jeździć samochody ??!!!?
    Bym powiedział, że raczej dla rowerów takie są standardy !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły