Gmina Nadarzyn pozyskała środki na wyposażenie

Inf. Prasowa / Nadarzyn

W roku 2020 gmina Nadarzyn zakupiła i przekazała sprzęt specjalistyczny do Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach. Władze zaopatrzyły również strażaków ochotników z obu jednostek gminnych.

W środę 23 grudnia gmina placówka medyczna w Kajetanach otrzymała mikroskopy o wartości prawie 2,5 mln zł. Gmina Nadarzyn uczestniczyła w pozyskaniu środków na ich zakup z Funduszu Sprawiedliwości w ramach programu „Zakup specjalistycznego sprzętu medycznego”.

Porozumienie o przekazaniu podpisał Dariusz Zwoliński, wójt gminy Nadarzyn, oraz profesor Henryk Skarżyński, dyrektor Światowego Centrum Słuchu. Nowy sprzęt kupiono z myślą o pacjentach, w tym mieszkańców gminy Nadarzyn.

W środę 30 grudnia strażacy z OSP Nadarzyn i OSP Młochów otrzymali rękawice, hełmy i lekkie kurtki dla ratownictwa technicznego. Gmina Nadarzyn pozyskała środki na zakup wyposażenia z Funduszu Sprawiedliwości.

W przekazaniu sprzętu uczestniczyli Dariusz Zwoliński, Mirosław Chilmanowicz – prezes OSP Nadarzyn, Krzysztof Tryniszewski – prezes OSP Młochów, Krzyszof Hamernik – naczelnik OSP Nadarzyn i Jacek Jagodziński – naczelnik OPS Młochów.

Wyposażenie dostarczyły firmy Kadimex i Awares.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.