Gmina Michałowice testuje miejski komunikator

Michałowice

Jak szybko przekazać ważną informację do urzędu? Telefonicznie? Mailowo? Nie! W gminie Michałowice rozmaite sprawy można zgłaszać przez… miejski komunikator. Aplikacja jest w fazie testów.

Gmina Michałowice dołączyła właśnie do grona samorządów korzystających z aplikacji Local Spot. Do końca roku wspólnie z mieszkańcami gmina będzie testować aplikację.

– Z przyjemnością zapraszam do testowania Komunikatora Miejskiego, dzięki któremu będzie można zgłaszać sprawy wymagające interwencji urzędu gminy – zachęca Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice. — Na podstawie zebranych opinii podejmiemy decyzję, czy chcemy wdrożyć to narzędzie na stałe – dodaje.

Korzystanie z tego swoistego komunikatora jest proste. Wystarczy zrobić zdjęcie, dodać opis, wysłać i… gotowe! Nie trzeba dzwonić do urzędu i szukać odpowiedniego wydziału. Jakie problemy można zgłaszać w ten sposób? Lista jest długa. Widzisz śmieci wyrzucone do lasu, źle zaparkowany samochód, awarię oświetlenia ulicznego, złamany konar? Weź telefon, zrób zdjęcie i poinformuj urząd. Zajmie to zaledwie minutę.

Jeśli chcesz możesz zostawić swoje dane kontaktowe, dzięki temu dostaniesz informacje o kolejnych etapach zgłoszonej przez ciebie sprawy. Aplikacja LocalSpot pozwala również na stworzenie konta, gdzie można łatwo znaleźć wszystkie zgłoszone przez siebie sprawy i ich postęp.

Komunikator Miejski jest dostępny w formie aplikacji na smartfony:
z systemem iOS;
z systemem Android.

Osoby korzystając z innych systemów operacyjnych do smartfonów, takich jak Windows czy BlackBerry oraz nie używające smartfonów mogą wysyłać zgłoszenia bezpośrednio przez stronę internetową.

Uwagi na temat funkcjonowania systemu najlepiej zgaszać drogą mailową: komunikatormiejski@michalowice.pl

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 4

4 odpowiedzi na “Gmina Michałowice testuje miejski komunikator”

 1. Jest gorzej niż było pisze:

  Twoje hobby to uprzykrzanie życia innym mieszkańcom, sięgnij po komunikator! Chcesz się podlizać Pani Wójt, sięgnij po komunikator 😉

  • Zejdź na ziemię pisze:

   Taki komunikator działa w wielu miejscach w Polsce. Znajdziesz w nim nie tylko możliwość zgłoszenia kiedy sąsiad cię truje w zimie, ale także możesz zgłosić każdą rzecz wykraczającą ponad normy. Bez mailowania, dzwonienia itp.
   Więc tak rzeczywiście jest gorzej…

 2. zgred pisze:

  Obawiam się że będzie to bardziej narzędzie dla sygnalistów. Ale może własnie o donoszenie na sąsiadów chodzi ? Sezon grzewczy się zbliża więc pole do popisu szerokie. To akurat dobrze, choć przed takim powiadomieniem dobrze byłoby najpierw winnemu bezpośrednio zwrócić uwagę.
  Kiedyś były pytania do wójta. Niektore były trudne. Ale to było za Lawrence’a. Wtedy wójt uważał że pełni rolę służebną. Teraz role powoli się odwracają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły