Gmina Michałowice otrzyma wóz strażacki

Michałowice

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki - zapowiedział tydzień przed wyborami wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA, a jeden z nich trafi do gminy Michałowice.

Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

W województwie mazowieckim największą frekwencją może się pochwalić gmina Michałowice (81,24%). 46% wyborców zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego a 29,6% wyborców na Andrzeja Dudę.

Najliczniej do urn udali się mieszkańcy Komorowa, do obwodowej komisji wyborczej nr 7 (85,10%) oraz Nowej Wsi, do obwodowej komisji wyborczej nr 11 (83,33%). Tylko w 4 komisjach frekwencja wyniosła poniżej 80 %.

W całej gminie było 13 894 osób uprawnionych do głosowania, z czego w wyborach uczestniczyło 11 288 mieszkańców, co stanowi 81,24% . Jest to najwyższa frekwencja wśród 6 gmin powiatu pruszkowskiego, gdzie jej poziom wyniósł 75,15%, oraz wśród 314 gmin województwa mazowieckiego (67,57%).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 12

12 odpowiedzi na “Gmina Michałowice otrzyma wóz strażacki”

 1. none pisze:

  Uwierzę, jak zobaczę…

 2. Gosc pisze:

  Sfinansuje MSWiA nie wiem czy się śmiać czy płakać. Sfinansują PODATNICY a nie ministerstwo a, kiedy owo ministerstwo ruszy z pomocą powodzianom do dnia dzisiejszego kilka wiosek miast bez prądu. Nie mowiąc o jakiejkolwiek pomocy. Jedyni co ruszyli z ratunkiem to zhp z chorągwi Białostockiej Warszawskuej i Katowickiej o podkarpackiej nie wspominając. Czyli młodzież 16 +

 3. JbcPiS pisze:

  Ładnym gestem byłoby oddanie tego wozu innej, biedniejszej gminie.

  • none pisze:

   A to biedniejsze gminy nie mogły zawalczyć frekwencją? Przecież kryteria były jasne i nie zależały od zamożności gminy…

 4. Bol pisze:

  Przypomnijcie proszę gdzie to strażacy celowo podpalali aby potem mieć co gasić? Nie mogę sobie przypomnieć.

 5. zed pisze:

  chyba nie taki był plan żeby nagrodzić gminę gdzie duda poległ 😉

  • Daz pisze:

   A jakie dla planujących ma znaczenie, która gmina wygra i zgarnie nagrodę? Przecież to nie jest tak, że Duda z własnej kieszeni funduje te wozy, dokładnie z tego powodu płacę istotnie wyższe podatki niż np. 6 lat temu żeby sobie rządzący mogli kupić wóż strażacki nie przejmując się czy jest to uzasadniony wydatek czy nie.
   W każdym razie założenia były takie, że w małych miastach duda zgarnia 55% głosów, a w dużych 30%. (a główny konkurent na odwrót bo np. taki Chołownia i w małych i dużych miastach ma podobne wyniki). Co oznacza, że każde dodatkowe 100 osób z terenów wiejskich to statystycznie o 10 głosów więcej na dudę i o mniej więcej 10 głosów mniej na Trzaskowskiego niż przeciętnie w społeczeństwie. Jasne będą wsie gdzie Duda dostnie o 60 głosów więcej a trzaskowski 0, a będą takie gdzie duda zgarnie 5 a Trzaskowski 55, tylko koniec końców liczy się statystyka, która mówi, że z całego Państwa jak zmobilizuje się dodatkowych 10% wyborców to Dudzie wskaźnik poprawi się o około 4,5% a Trzaskowskiemu pogorszy o około 4,5%.

   Więc Zed jak zwykle dałeś się nabrać bo celem nie było dofinansowanie pisowskiej gminy tylko kupienie sobie głosów i ewidentnie to się udało.

   • Zed pisze:

    Hihihi ale się napracowaleś 😉 Zmartwię Cię, to nie jest mój komentarz. Nawet nazwa Zed jest pisana z małej litery. A tacy jesteście błyskotliwi i lotni. Pozdrawiam

   • @daz pisze:

    tyle się nabełkotałeś a niczym nie poparłeś tych wątpliwych wywodów. Z fusów też wróżysz ?

 6. paca pisze:

  Du*a, nie dostaniecie tego wozu. Nie tak mieliście głosować. Trzaskowski u was znokautował Dudę. Prezydent to zawetuje.

 7. patryjotyczny wieszcz pisze:

  A w Platformie jak w rodzinie,
  Budka jeździ po Schetynie,
  a Trzaskowski – prosta sprawa,
  już zapomniał, kto Kidawa.
  Ten się gniewa, ten się boczy,
  Jeden PiS ich wciąż jednoczy.
  Trwa wysiłek jak w siłowni
  – może oddać się Hołowni?
  Lub jak w bajce z dobranocki
  – wczoraj Grodzka jutro Grodzki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły