Gmina Michałowice otrzyma wóz strażacki

Michałowice

W każdym województwie gmina do 20 tys. mieszkańców z największą frekwencją w pierwszej turze wyborów prezydenckich otrzyma wóz strażacki - zapowiedział tydzień przed wyborami wiceminister Maciej Wąsik. 16 takich pojazdów sfinansuje w całości MSWiA, a jeden z nich trafi do gminy Michałowice.

Ta gmina do 20 tys. mieszkańców, której frekwencja wyborcza będzie najwyższa w województwie, otrzyma od komendanta głównego PSP środki na sfinansowanie w całości jednego z 16 średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych – powiedział wiceminister Maciej Wąsik. Wartość jednego samochodu to niemal 800 tys. zł.

W województwie mazowieckim największą frekwencją może się pochwalić gmina Michałowice (81,24%). 46% wyborców zagłosowało na Rafała Trzaskowskiego a 29,6% wyborców na Andrzeja Dudę.

Najliczniej do urn udali się mieszkańcy Komorowa, do obwodowej komisji wyborczej nr 7 (85,10%) oraz Nowej Wsi, do obwodowej komisji wyborczej nr 11 (83,33%). Tylko w 4 komisjach frekwencja wyniosła poniżej 80 %.

W całej gminie było 13 894 osób uprawnionych do głosowania, z czego w wyborach uczestniczyło 11 288 mieszkańców, co stanowi 81,24% . Jest to najwyższa frekwencja wśród 6 gmin powiatu pruszkowskiego, gdzie jej poziom wyniósł 75,15%, oraz wśród 314 gmin województwa mazowieckiego (67,57%).

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 44

44 odpowiedzi na “Gmina Michałowice otrzyma wóz strażacki”

 1. Io pisze:

  Jak widać trolli z piiiiii UE brakuje na tym forum.

 2. Gutek pisze:

  Gratuluję mieszkańcom Komorowa. Jako były, ale wieloletni mieszkaniec tej pięknej miejscowości jestem dumny, że tak licznie poszli na wybory i większości dokonali jedynie słusznego wyboru

  • Grzegorz pisze:

   A mi jest wstyd za mieszkańców Komorowa. Jak tak piękna miejscowość mogła zagłosować na Tęczowego. Bierzmy przykład z Piastowa i Raszyna. Nie chcemy tego lenia Rafała za prezydenta… To obciach..

 3. none pisze:

  Uwierzę, jak zobaczę…

  • Adam pisze:

   Pis i Andrzej Duda zawsze dotrzymują słowa w przeciwieństwie do Trzaskowskiego!! Michałowice wstyd mi za Was. Czy wy naprawdę chcecie mieć taka Polskę jak Warszawa… 166 dyrektorów zarabiających więcej niż ministrowie, fekalia w Wiśle, ludzie wyrzucani z kamienic, zabrali Wam pieniądze z OFE!!! Wyłączcie TVN.. uruchomcie samodzielne myślenie…

   • W pisze:

    Adam i tu jest problem rozumowania PiS. Bo dla bo PiS pieniądze się należą. A w normalnych warunkach zarobki powinny zależeć od efektywności. Ministrowie nie są jakąś klasa ktoś ma wysoką podstawę wynagrodzenia więc nie dziwne że dyrektor zarabia więcej. W większości firm mają do jakiego możesz dojść to dyrektor lub prezes. Skoro dyrektorzy nie mogą dużo b zarabiać to kto może – bezrobotne matki z bomblami.

    • Adam pisze:

     W widzę że wstydzisz podać swoje imię. Nie dziwie się. Niestety efektywność dyrektorów w Warszawie jest tragiczna. Na nic nie ma pieniędzy, a czego się nie dotkną to kamieni kupa… No chyba że strefa relaksu za milion na placu bankowym… Nie pogrążaj się…

     • W pisze:

      I tak oto Adam sprzątacz w pruszkowskiej firmie krzak po godzinach zajmuję się mierzeniem wydajności i efektywności ponad setki warszawskich firm.
      A co do imienia to rozumiem, że działanie nicków jest dla ciebie tak zrozumiałe jak działanie warszawskich dyrektorów – czyli, że totalnie nic nie ogarniasz. Jesteś typowym człowiekiem z miotłą, któremu się wydaje, ze na jego barkach frunie jego zakład, dyrektor i prezes, którzy całe dnie nic nie robią jego zdaniem.

   • Wilku pisze:

    @Adam możesz mi powiedzieć jaki jest udział Trzaskowskiego w fekaliach z czajki, bo mam wrażenie, że taki sam jak Dudy i PISu.

    Ponieważ nie lubię przyjmować na słowo twierdzeń od ludzi, których matki mogą z niezerowym prawdopodobieństwem spędzać czas na obciąganiu przy trasie, to z całym szacunkiem dla twojej mamy i jej zawodu pozwoliłem sobie sprawdzić to co piszesz, że trzaskowski wziął jakąś rurę odkręcił i zaczął lać ściekami śpiewając przy tym po amerykańsku niemiecki hymn i znalazłem coś takiego:
    „Przede wszystkim nie mówmy, że to awaria „Czajki”. Takie określenie jest błędne, a widzę je ciągle na paskach informacyjnych – podkreśla prof. Krzysztof Czerwionka z Katedry Technologii Wody i Ścieków na Wydziale Inżynierii Lądowej i Środowiska Politechniki Gdańskiej. – Do awarii doszło nie w samej oczyszczalni, a w drodze do niej. To awaria układu przesyłowego. Mówiąc najprościej – rozszczelniły się rury, które doprowadzają ścieki do oczyszczalni „Czajka”. – Najpierw ścieki spadają rurą praktycznie pionowo w dół, aby trafić do rury pod Wisłą, która transportuje je do „Czajki” – tłumaczy prof. Zbigniew Heidrich z Zakładu Zaopatrzenia w Wodę i Odprowadzania Ścieków Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. – No i łączenie tych dwóch przewodów po prostu nie wytrzymało.”

    Więc jak to jest? Powyższy opis kłamie (możesz wskazać gdzie i podać fakty) czy jednak powyższy opis jest poprawny, a twoja matka lubi stać przy drodze? Jeżeli uważasz, że powyższy opis jest poprawny to nie musisz nic komentować 05.07.2020 o godzinie 20:00 wszyscy będą wiedzieli jakie masz zdanie o swojej mamie.

    • Adam pisze:

     Straszne jak tragicznie jesteś człowieku wychowany… Twój poziom jest tak prymitywny, że nie jestem w stanie z tobą merytorycznie dyskutować.. Żal mi ludzi którzy muszą na co dzień z Tobą obcować… Jesteś typowym elektoratem PO… Oni potrzebują takich ludzi…

     • Io pisze:

      No Adam czyli jednak naklamales?

     • Wilku pisze:

      @Adam ja wiem, że sprawdzanie faktów jest złym wychowaniem w PISie, bo tam tylko wiara się liczy. W każdym razie nie odniosłeś się choć miałeś szansę więc wiemy już wszystko.

    • tylko TRZASKOWSKI pisze:

     on wie, że duda przegra

   • rozumu brak pisze:

    wypad

 4. Gosc pisze:

  Sfinansuje MSWiA nie wiem czy się śmiać czy płakać. Sfinansują PODATNICY a nie ministerstwo a, kiedy owo ministerstwo ruszy z pomocą powodzianom do dnia dzisiejszego kilka wiosek miast bez prądu. Nie mowiąc o jakiejkolwiek pomocy. Jedyni co ruszyli z ratunkiem to zhp z chorągwi Białostockiej Warszawskuej i Katowickiej o podkarpackiej nie wspominając. Czyli młodzież 16 +

  • Agata pisze:

   Sfinansuje MSWIA przez ministra z PISu wybranego przez podatników. Tak zgadza się są to pieniądze podatników dobrze zarządzane przez obecna władzę , za PO były by wyprowadzone przez mafie Vatowskie bądź przelewane do firm Niemieckich jak to robi RAFAŁ w Warszawie….

   • W pisze:

    Agata wiesz że mafię vatowskie dalej mają się dobrze. PiS zamknęło 2/3 mafii vatowskich ale dalej pozwala funkcjonować 1/3 mafii vatowskich i to dalej są miliardy złotych wyprowadzane przez magię vatowskie. I jaki masz dowód że pieniądze są dobrze zarządzane? Na oko nie są wcale zarządzane bo jak potrzeba więcej pieniędzy to pojawia się nowy podatek. To tak jakby powiedzieć że mój kolega ze studiów świetnie zarzadzal pieniędzmi bo zawsze jak mu brakowało to wyciągał ręce do rodziców.

   • X pisze:

    Ministrow nie wybierają podatnicy – doucz się. Świetnym przykładem zarządzania pieniędzmi jest wylosowanie kilku gmin które dostaną wozy strażackie zamiast dofinansowanie tych które tych widzów potrzebują najbardziej…

  • Zed pisze:

   Finansują podatnicy tak zgadza się. To takie pytanie gdzie były te pieniądze podatników za poprzedniej władzy PO- PSL. Tylko nie mów, że złodzieje ukradli.

   • Wilku pisze:

    Były lepiej wykorzystywane dzięki czemu gospodarka Polski nie cofała się tylko rozwijała lepiej niż europejska. Teraz rozwijamy się lepiej niż wtedy się wolniej niż Europa.

   • X pisze:

    Gdzie były pieniądze na korumpowanie wyborców? Bez wiedzy nad telewizja i armii trolu twojego pokroju taki numer nigdzie nie przejdzie.

 5. JbcPiS pisze:

  Ładnym gestem byłoby oddanie tego wozu innej, biedniejszej gminie.

  • none pisze:

   A to biedniejsze gminy nie mogły zawalczyć frekwencją? Przecież kryteria były jasne i nie zależały od zamożności gminy…

  • Adam pisze:

   Tak najlepiej oddać ten wóz do Piastowa albo Raszyna. Tam są najmądrzejsi wyborcy, nie dali się ogłupić przez Niemiecką telewizję TVN. Michałowice trzeba iść po rozum do głowy w drugiej turze, bo wstyd przynosicie całemu regionowi. Czy fekalia wylane przez Rafała nie robią na Was wrażenia…?

   • Csgr pisze:

    Robiłyby tylko Rafał ma tyle wspólnego z tymi fekaliami co kaczor.

    • Adam pisze:

     Ludzie zarządzani przez Rafała zrobili kontrolowany zrzut ścieków ostatnio do Wisły…

     • W pisze:

      Kontrolowany, tak jak w samochodzie prezydenta nastąpiło kontrolowane przebicie opony…

    • Adam pisze:

     Ma dużo wspólnego. To jego formacja wybrała wykonawcę czajki (najdroższa oczyszczalnie w Europie). Oni tak po prostu rządzą. W Gdańsku jest to samo.

     • Cagt pisze:

      Czekaj czekaj, jak to najdroższą skoro w warszawie na nic pieniędzy nie ma.
      Ale w takim razie dzięki za informację. To dobrze, że taką drogą oczyszczalnie zrobili bo gdyby poszli po taniości w stylu PISu to by już trzy takie awarie były a na TVP informacja, że nałożenie sobie tego co tam wycieka na twarz poprawia cerę i, ze to nie jest nic nadzwyczajnego bo każdy człowiek ma w sobie podobne rzeczy. W efekcie cena wyszłaby tyle co teraz + 2 mld na telewizję + naprawy.

 6. Bol pisze:

  Przypomnijcie proszę gdzie to strażacy celowo podpalali aby potem mieć co gasić? Nie mogę sobie przypomnieć.

 7. zed pisze:

  chyba nie taki był plan żeby nagrodzić gminę gdzie duda poległ 😉

  • Daz pisze:

   A jakie dla planujących ma znaczenie, która gmina wygra i zgarnie nagrodę? Przecież to nie jest tak, że Duda z własnej kieszeni funduje te wozy, dokładnie z tego powodu płacę istotnie wyższe podatki niż np. 6 lat temu żeby sobie rządzący mogli kupić wóż strażacki nie przejmując się czy jest to uzasadniony wydatek czy nie.
   W każdym razie założenia były takie, że w małych miastach duda zgarnia 55% głosów, a w dużych 30%. (a główny konkurent na odwrót bo np. taki Chołownia i w małych i dużych miastach ma podobne wyniki). Co oznacza, że każde dodatkowe 100 osób z terenów wiejskich to statystycznie o 10 głosów więcej na dudę i o mniej więcej 10 głosów mniej na Trzaskowskiego niż przeciętnie w społeczeństwie. Jasne będą wsie gdzie Duda dostnie o 60 głosów więcej a trzaskowski 0, a będą takie gdzie duda zgarnie 5 a Trzaskowski 55, tylko koniec końców liczy się statystyka, która mówi, że z całego Państwa jak zmobilizuje się dodatkowych 10% wyborców to Dudzie wskaźnik poprawi się o około 4,5% a Trzaskowskiemu pogorszy o około 4,5%.

   Więc Zed jak zwykle dałeś się nabrać bo celem nie było dofinansowanie pisowskiej gminy tylko kupienie sobie głosów i ewidentnie to się udało.

   • Zed pisze:

    Hihihi ale się napracowaleś 😉 Zmartwię Cię, to nie jest mój komentarz. Nawet nazwa Zed jest pisana z małej litery. A tacy jesteście błyskotliwi i lotni. Pozdrawiam

    • Daz pisze:

     @Zed nie napracowałem się. Dla ceibie może napisanie czegoś takiego to godzina pracy, ja takie rzeczy analizuję w 5 minut. I nie czuj się wyróżniony, nawet nie patrzyłem kto pisał komentarz.

   • @daz pisze:

    tyle się nabełkotałeś a niczym nie poparłeś tych wątpliwych wywodów. Z fusów też wróżysz ?

    • Zad pisze:

     A czym dokładnie mam ci to poprzeć? Sondaże i wyniki w podziale na wielkość miast/wsi są dostępne i powszechnie wiadomo że PIS wygrywa na wsiach.
     Alternatywą jest stwierdzenie że albo PiS na za dużo pieniędzy i daje wóz strażacki komuś kto może go nawet nie potrzebować albo że jest głupi liczył że odda gminie pisowskie ten wóz a oddał gminie PO wskiej i teraz wszyscy tam płaczą w sztabie że ich plan się nie udał.

    • @daz pisze:

     @daz w ogóle nie rozumiem co napisałeś. Czym mam poprzeć? Statystyki są ogólnie dostępne jak wyglądają wyniki wyborów ze względu na wielkość miast, procenty z nich przytoczyłem.

     Jeżeli losujesz 50 głosów z koszyka w którym 70% głosuje na PIS oraz drugie 50% z koszyka w którym 30% głosuje na PIS to statystycznie PIS dostanie 50% głosów. Jeżeli uda ci się zachęcić dwa razy więcej osób z pierwszego koszyka do głosowania to statystycznie PIS dostanie 56,7% głosów. I mówienie, że nie masz dowodów, że taka logika przyświecała rządzącym to nainwność na poziomie 6 latka, który wierzy, że to drugie dziecko, które zakradło się zabrać mu zabawkę wcale nie chciało tego zrobić tylko przechodziło obok a zabawka wpadła przypadkiem mu w ręce.

  • Jacek pisze:

   dlatego proszę zagłosować na Dudę w drugiej turze, to najlepsze podziękowanie dla tego świetnego prezydenta! Rafał nie kłam! Jak widać spełnia obietnice w przeciwieństwie do Trzaskowskiego.

   • Cagt pisze:

    Jakoś PIS w latach 2005 – 2007 nie był skory do spełniania swoich obietnic. Czyli jak PIS nie rządził samodzielnie to nie spełniał obietnic, jak PO nie rządziło samodzielnie to nie spełniało obietnic – w tym zakresie widać, że PIS i PO to jedna bajka. A teraz PIS rządzi samodzielnie, a i tak nie spełnia obietnic – jak tam frankowicze?

    • Jacek pisze:

     Pis i Po to dwie różne bajki. W 2005-2007 obniżyli składkę rentową, zmniejszali podatki, powołali CBA, IPN i mnóstwo innych rzeczy. Od 2015 roku 500+,300+, bon turystyczny, leki 75+, obniżyli emerytury i setki róznych rzeczy . PO podwyższyła wiek emerytalny, podatki 28 razy, zabrali nasze pieniądze z OFE, mafia Vatowska. To jest właśnie Rafał. Tylko Duda jest gwarantem dobrej zmiany!!!

     • Z pisze:

      500+, 300+ zbędne rozdawnictwo masz rację jest zasługą PIS. PO podniosło podatki 28 razy? Nie wiem czy PIS zrobiło to mniej razy czy więcej ale na pewno podniosło podatki dużo wyżej. Rozumiem, że z pracodawcą tak samo rozmawiasz:
      Jacek: Szefie pracuję u ciebie jako sprzątacz od 8 lat i zarabiam najniższą krajową, jestem bezmyślny i nieudolny i nawet nie sprzątam dobrze ale dałbyś mi podwyżkę bo nawet moja matka hapiąć dzidę zarabia więcej..
      Szef: o ile więcje?
      Jacek: o 30%.
      Szef: to mam dla ciebie lepszą opcję, zamiast jednej podwyżki o 30% dam ci 28 podwyżej po 1 zł.
      Jacek: jestem taki głupi, że na to nie wpadłem, dziękuję.

      PIS jakoś nie oddał pieniędzy na OFE, a nawet dokończył to co zaczęło PO i zabrało resztę.

      Mafie vatowskiee – nie wiem dlaczego jako atut PISu podajesz, że pis pozwala na istnienie mafi vatowskich i wykradanie kilkunastu miliardów złotych rocznie? PIS dalej pozwala na wycieki VAT na poziomie 12 – 15 mld rocznie. Za PO było to 19 – 25 mld rocznie. Czyli prostymi słowami dla ciebie PO kradło 19 – 25 (lub pozwalało na taką kradzież bo było im to na rękę), a pis kradnie 12 – 15 mld (lub też pozwala na taką kradzież, bo jest im to na rękę).
      PIS nie da rady nakraść tyle co PO nawet jakby chciało bo sie przepisy również Europejskie poprawiły co zmniejzsyło ten problem w innych krajach i pośrednio również u nas. A teraz synu obciągaczki podaj swój argument dlaczego pis może kraść i to nie jest kradzież, a po kradło 🙂
      Tak PIS obniżyło wiek emerytalny – podziękujesz im za to przy swojej emeryturze o ile nie masz 55+, a jak masz 55+ i jesteś nierobem to skorzystasz na tym moim kosztem.

 8. paca pisze:

  Du*a, nie dostaniecie tego wozu. Nie tak mieliście głosować. Trzaskowski u was znokautował Dudę. Prezydent to zawetuje.

 9. patryjotyczny wieszcz pisze:

  A w Platformie jak w rodzinie,
  Budka jeździ po Schetynie,
  a Trzaskowski – prosta sprawa,
  już zapomniał, kto Kidawa.
  Ten się gniewa, ten się boczy,
  Jeden PiS ich wciąż jednoczy.
  Trwa wysiłek jak w siłowni
  – może oddać się Hołowni?
  Lub jak w bajce z dobranocki
  – wczoraj Grodzka jutro Grodzki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły