Gmina Michałowice kupuje komputery dla uczniów i nauczycieli

Michałowice

46 nowych laptopów trafi do uczniów i nauczycieli z gminy Michałowice. – Wraz z dyrektorami szkół zrobiliśmy przegląd potrzeb uczniów i nauczycieli i zmówiliśmy potrzebny sprzęt – zaznacza Małgorzata Pachecka, wójt gminy Michałowice.

Obecna sytuacja to duże wyzwanie dla nauczycieli oraz uczniów. Zdalne nauczanie nie jest łatwe ani dla jednych, ani dla drugich. Co więcej nie każdy ma w domu wymagany sprzęt czy nawet dostęp do internetu. Gmina Michałowice postanowiła wesprzeć uczniów i nauczyciel, którzy nie dysponują odpowiednim sprzętem.

Na początku kwietnia zamówiono 46 laptopów oraz 32 modemy z internetem mobilnym. Sprzęt ma trafić do dziewięciu nauczycieli oraz 37 uczniów.

Wiem, że dla dzieci to ważne, żeby zobaczyć swojego nauczyciela i swoich kolegów. Oczywiście, jest to możliwe tylko wtedy, kiedy w domu dostępny jest komputer. Wraz z dyrektorami szkół zrobiliśmy przegląd potrzeb uczniów i nauczycieli i 2 kwietnia zamówiliśmy 46 laptopów. – Wszystkie komputery są wyposażone w słuchawki z mikrofonem, a także pakiety Microsoft Office – podkreśla Pachecka. – Cieszy rosnąca otwartość nauczycieli na nowe rozwiązania. „Po koronawirusie” szkoła nie będzie już taka jak wcześniej, bo wszyscy musieliśmy wyjść z naszej strefy komfortu i to co się dobrego wydarzyło, będzie już trwałą zmianą . Głęboko w to wierzę – dodaje.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 6

6 odpowiedzi na “Gmina Michałowice kupuje komputery dla uczniów i nauczycieli”

 1. Małgorzata Pupciowicz pisze:

  CYRK!
  A 500 złotych co miesiąc to na co są wydawane???
  Dla nauczycieli to jeszcze rozumiem, ale dla bachorów….

 2. Piotr pisze:

  A w Pruszkowie nie można nawet podręczników odebrać ze szkoły.Dostałem informację ” musi sobie pan jakoś poradzić”.
  W porównaniu z Nadarzynem czy Michałowicami Pruszków wypada beznadziejnie.Nasza władza umie się tylko promować-nawet w tych czasach na maskach.

 3. dsa pisze:

  A od czego jest program 500+? Za 500zł można kupić całkiem wypasionego poleasingowego laptopa, który bez problemu starczy do nauki. No ale to trzeba by nie chlać wódy cały miesiąc

 4. bu pisze:

  inicjatywa godna pochwaly. szczerze. A godne podkreslenia – brak podziekowan dla radnych/niezaradnych, to na plus. Maseczki beda dla mieszkancow?

 5. bu pisze:

  inicjatywa godna pochwaly. szczerze. A godne podkreslenia – brak podziekowan dla radnych/niezaradnych, to na plus. Maseczki beda dla mieszkancow?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły