Gmina Grodzisk zamierza urozmaicić teren wokół rzeki Mrowna

Grodzisk Maz.

Gmina szuka projektanta zbiornika wodnego rzeki Mrowna. Władze planują tu stworzyć miejsce przyjazne zarówno okolicznym mieszkańcom jak i przyjezdnym.

Gmina Grodzisk Mazowiecki rozwija się. Władze niedawno ogłosiły przetarg na wykonawcę projektu budowy zbiornika wodnego wraz z regulacją rzeki Mrowna.

Gmina zamierza ożywić teren wokół akwenu. Zarówno rzeka jak i obszar wokół niego ma być miejscem przyjaznym nie tylko dla okolicznych mieszkańców ale również i turystów.

– Gmina zamierza wykupić 51 ha gruntu. Planujemy wykopać zbiornik powyżej 45 ha. To będzie niewielkie jeziorko. Będzie ono spełniać funkcje zarówno zbiornika retencyjnego jak i pełnić funkcję wypoczynkową. Chcielibyśmy stworzyć tu mały ośrodek rekreacyjny. Naszym marzeniem jest ożywić ten rejon – informuje Grzegorz Benedykciński, burmistrz gminy Grodzisk Mazowiecki. – Gmina czeka na dofinansowanie z funduszu z Wód Polskich – dodaje.

Zgodnie z planem inwestycja ma być zrealizowana do końca 2023 roku.

Więcej szczegółów na temat inwestycji tutaj

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Gmina Grodzisk zamierza urozmaicić teren wokół rzeki Mrowna”

  1. dkjafsd pisze:

    Zbiornik 45 ha. Parowanie to ok. 400mm/rok. Po przeliczeniu z takiej powierzchni paruje ok. 5l w ciągu sekundy. Jaki jest przepływ rzeki Mrowny? Czy za stawem będzie coś jeszcze płynąć?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły