Gmina Brwinów otrzymała fundusze na rozbudowę ul. Kępińskiej

Brwinów

Władze planują rozbudowę ul. Kępińskiej w Brwinowie. Prace ruszą dzięki wsparciu z urzędu marszałkowskiego. Gmina otrzymała ponad 1,6 mln zł dofinansowania na inwestycję.

Z upływem lat systematycznie zwiększa się liczba mieszkańców Brwinowa. Na ulicach tego miasta pojawia się coraz więcej samochodów. Wielu brwinowian skarży się na korki w godzinach szczytu. Dobrym rozwiązaniem z pewnością będzie przebudowa ulic. Mieszkańcy doczekają się rozbudowy ul. Kępińskiej w Brwinowie.

Gmina planuje prace budowlane na odcinku łączącym DP 3126W z DW 719. Władze zrealizują inwestycję dzięki wsparciu z urzędu marszałkowskiego. – Program znakomicie wpisuje się w prowadzoną przez samorząd województwa mazowieckiego politykę opartą na zasadach subsydiarności, pomocniczości i zrównoważonego rozwoju. Chcemy w ten sposób pomóc samorządom w realizacji inwestycji, których same, z uwagi na swoje możliwości finansowe, nie byłyby w stanie sfinalizować. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że budowa infrastruktury drogowej, szkół, przedszkoli czy obiektów sportowych to projekty bardzo potrzebne i oczekiwane przez mieszkańców, ale niestety są bardzo kosztowne – wskazuje Adam Struzik, marszałek województwa mazowieckiego. – Żeby powstały, nie wystarczą dobre chęci. Potrzebne są pieniądze, a budżety miast, gmin czy powiatów nie są z gumy. Dlatego pomagamy – dodaje.

Gmina Brwinów uzyskała wsparcie w wysokości 1 603 524,82 zł.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.