Głosowanie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza trwa

Region

Budżet Obywatelski to akcja, która pokazuje, że każdy z nas ma wpływ na to, co dzieje się w jego okolicy. Widać to zarówno w skali mikro – w miastach, jak i makro – na Mazowszu.

25 mln zł – to pula pieniędzy, które samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Spośród zgłoszonych 252 projektów, 114 uzyskało pozytywny wynik oceny formalnej. 11 z nich pochodzi z regionu warszawskiego zachodniego.

Głosowanie na to, które propozycje mają być zrealizowane, trwa. Do 10 października na stronie bom.mazovia.pl można głosować na wybrane projekty. Każdy mieszkaniec może oddać dwa głosy – na projekt ogólnowojewódzki i podregionalny. Głos można oddać przez internet oraz w wersji papierowej w siedzibie urzędu marszałkowskiego i w jego delegaturach.

Projekty ściśle związane z naszym regionem to:
– Po drodze z zielenią – zagospodarowanie zieleni wzdłuż ul. Pszczelińskiej w Brwinowie i Otrębusach – 685 602,33 zł.
– Szkolenie kierowców z powiatu pruszkowskiego w zakresie doskonalenia techniki jazdy – 199 000 zł.
– Wielofunkcyjna i ogólnodostępna strefa TEQ – zakup i montaż wielofunkcyjnych i ogólnodostępnych stołów TEQ ONE – 44 400 zł.
– Zakup karetki dla mieszkańców miasta Pruszkowa i okolic – 350 000 zł.
– Projekty z puli ogólnowojewódzkiej to m. in.: tajemniczy ogród, młodzi reportażyści na tropie Olendrów, in vitro, różowa skrzyneczka i wiele innych.

To druga edycja BOM-u. Zastępca dyrektora departamentu organizacji urzędu marszałkowskiego, Sara Michalska – W porównaniu z pierwszą edycją, w tym roku poddajemy pod głosowanie więcej projektów. Liczymy też na to, że liczba głosujących w drugiej edycji przekroczy 50 tysięcy mieszkańców Mazowsza, w pierwszej edycji BOM zagłosowało 37 880 osób.

Wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego, Marcin Podsędek – Zachęcam Państwa do głosowania na projekty z poszczególnych regionów, ale także te ogólnowojewódzkie. Możecie Państwo zadecydować jak będzie rozwijało się Mazowsze i najbliższa okolica.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Głosowanie Budżetu Obywatelskiego Mazowsza trwa”

  1. Daro pisze:

    Trybuna kryta na Zniczu !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły