Gimnazjum nr 2 wreszcie z nowym dachem?

Region

Po wielu miesiącach oczekiwania wreszcie pojawiła się szansa na to, że dziurawy jak sito dach w Gimnazjum nr 2 zostanie wyremontowany.

Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Powstania Warszawskiego w Piastowie mieści się przy al. Tysiąclecia w budynku pochodzącym z 1958 r. Wiele urządzeń wymaga tu modernizacji, jednak najpilniejszą inwestycją jest wymiana dachu. Rodzice uczniów z tej szkoły wystosowali nawet błagalny list do radnych Piastowa, w którym przekonują, że modernizacja zadaszenia jest niezbędna, bo podczas deszczu dzieci muszą chodzić po szkole w kurtkach, a na korytarzach rozstawiane są miski i kubły.

Zdanie rodziców podzielają władze Piastowa. Twierdzą, że jeśli modernizacja przeciekającego dachu nie zostanie przeprowadzona może pojawić się konieczność wykonania generalnego remontu całego budynku. – Zadaszenie, a szczególnie przeciekający strop, jest w stanie katastrofalnym. Chwała byłej władzy, że wykonała projekt ocieplenia i remontu, jednak wciąż konieczna jest wymiana dachu i okien – mówi Marek Kubicki, burmistrz Piastowa.

Plany remontu dachu pojawiły się już dwa lata temu, jednak w miejskiej kasie wciąż brakowało na tę inwestycję. Wreszcie w tegorocznym budżecie przeznaczono na ten cel 2,2 mln zł, które wcześniej miały być wykorzystane na modernizację zabytkowej Willi Millera. Władze Piastowa ubiegłej kadencji miały plany stworzenia w tym obiekcie przedszkola, ostatecznie jednak obecny burmistrz zdecydował, że w zabytkowej willi przedszkole nie powstanie i część pieniędzy przeznaczonych na ten cel zostanie wykorzystana na remont dachu w Gimnazjum nr 2. Ogłoszony został już przetarg i wszystko wskazuje na to, że w wakacje rozpoczną się pierwsze prace.

Wymiana dachu i okien to nie jedyne plany, jakie wobec budynku gimnazjum przy al. Tysiąclecia ma obecny burmistrz Piastowa. – Chcielibyśmy w tym obiekcie utworzyć filię Szkoły Podstawowej nr 1 dla klas I–III po to, żeby lepiej wykorzystać ten budynek. Planujemy to zrobić w roku szkolnym 2012/2013 – mówi Kubicki.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.