Gdzie wybrać się w weekend?

Region

Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy informator kulturalny na nadchodzący weekend. Jeżeli nie masz pomysłu jak spędzić ten wolny czas, to sprawdź co dzieje się w naszym regionie!

GRODZISK MAZOWIECKI

„Klasyka w Parku”
Tym razem w Parku Skarbków będą rozbrzmiewać marsze koncertowe, tanga, walce, muzyka filmowa i wiele innych wiązanek muzycznych. Wszystko za sprawą Młodzieżowej Orkiestry Dętej im. Feliksa Dzierżanowskiego pod batutą Ryszarda Klechy.
Start: 7 sierpnia, godz. 16.00
Miejsce: Park Skarbków

Letnia potańcówka
Na jeden dzień Targowisko Miejskie zamieni się w taneczną scenę. Wszystko za sprawą zespołu Pretext. Nie ważne czy umiecie
tańczyć, czy nie.
Start: 7 sierpnia, godz. 17.30
Miejsce: Targowisko Miejskie

MICHAŁOWICE

„Prot i Filip”
„Jeśli tylko masz ochotę, Prot z Filipem, Filip z Protem, dziś rozśmieszą cię, rozbawią, wszystkich w dobry humor wprawią!” NOK zaprasza wszystkie dzieci na plenerowe przedstawienie „Prot i Filip” w wykonaniu aktorów z Teatru Odskocznia.
Start: 7 sierpnia, godz. 12.00
Miejsce: Park w Młochowie

Rajd po kamienistej drodze
Michałowice upamiętniają Powstanie Warszawskie oraz bitwę i egzekucję w Pęcicach. W kościele parafialnym w Pęcicach odbędzie się koncert pieśni patriotycznych oraz uroczysta msza św. Przed Pomnikiem – Mauzoleum zostanie odczytany apel poległych oraz nastąpi uroczyste złożenie kwiatów.
Start: 7 sierpnia, godz. 10.00
Miejsce: Kościół w Pęcicach,
Pomnik – Mauzoleum

PIASTÓW

Letnie prezentacje
W każdą letnią niedzielę w parku przy piastowskim urzędzie miejskim będą odbywać się koncerty pod chmurką. Przed publicznością może zaprezentować się każdy. Nieważne, na czym grasz, nieważne, jaki utwór wybierzesz – chętni mogą zgłaszać się tu: 530 527 398.
Start: 7 sierpnia, godz. 16.00
Miejsce: Park Jerzego i Bogny Sokorskich

PODKOWA LEŚNA

Potańcówka
Połowa wakacji już za nami. Z tej okazji w Podkowie Leśnej odbędzie się potańcówka. O klimatyczną muzykę zadba niezawodny DJ Mosquito. – Bawimy się na całego – podkreślają organizatorzy.
Start: 6 sierpnia, godz. 19.00
Miejsce: Pałacyk Kasyno

„Albumy Sienkiewiczowskie”
Muzeum Anny i Jarosława Iwaszkiewiczów zapraszają na wykład z pokazem multimedialnym pt. „Albumy Sienkiewiczowskie”. Refleksje o twórczości Sienkiewicza przedstawi Katarzyna Jakimiak.
Start: 7 sierpnia, godz. 17.00
Miejsce: Muzeum w Stawisku

PRUSZKÓW

Szlakiem powstańczej Warszawy
Muzeum Dulag 121 zapraszająt na spacery historyczne po Warszawie. Cykl otworzy „Powstanie na Pradze”. – Odwiedzimy najważniejsze miejsca pamięci na terenie warszawskiej Pragi oraz poznamy historię oddziału AK dowodzonego przez płk. Antoniego Żukowskiego – zachęcają organizatorzy.
Start: 7 sierpnia, godz. 12.00

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.