Gdzie po pomoc w nagłym wypadku?

Region

Nagła gorączka? Zatrucie pokarmowe? Pilna potrzeba wykupienia leku na receptę? Podpowiadamy gdzie w okresie świątecznym i sylwestrowym znaleźć pomoc lekarską, dentystyczną oraz dyżurującą aptekę.

Jeśli nagle poczuliśmy się gorzej, zabolał nas brzuch, zabrakło leków na receptę, lub od kilku dni chorujemy i potrzebujemy konsultacji z lekarzem – powinniśmy udać się właśnie na Nocną i Świąteczną Pomoc Lekarską. W naszym regionie działa kilka punktów, do których możemy zgłosić się po pomoc w nagłych przypadkach. 

W Grodzisku nocna pomoc lekarska działa w Szpitalu Zachodnim. W Pruszkowie nocną pomoc znajdziemy w dwóch lokalizacjach: przy ul. Andrzeja 23 tuż obok przychodni specjalistycznej oraz w Szpitalu Kolejowym przy ul. Warsztatowej 1. Po pomoc możemy się zgłosić również do Piastowa do przychodni przy ul. Reja 1. 

Jeśli dolegliwości dotknęły dzieci, to z nimi musimy zgłosić się do pediatry. Z chorym maluchem możemy jechać do Szpitala Kolejowego. Warto jednak wcześniej upewnić się,  czy pediatra jest na miejscu, bowiem dyżuruje on jedynie w wybrane dni. Przed wizytą należy zadzwonić pod nr 22 888 29 20. Pediatrę na nocnej pomocy codziennie zastaniemy w warszawskich placówkach przy Malczewskiego 47A, Banacha 1A, Gawędziarzy 18, Leszno 17.

W naszym regionie działają również dwie całodobowe apteki w Pruszkowie przy ul. Armii Krajowej 44 oraz w Grodzisku Mazowieckim przy ul. Zdonka 3.

A co zrobić gdy w święta lub Sylwestra nagle zabolał nas ząb. Po nocną pomoc stomatologiczną możemy zgłosić się do jednej z trzech warszawskich lecznic. Dyżury pełnią Prywatna Przychodnia Lekarska przy ul. Stefana Bryły 6, Warszawskie Centrum Zdrowia przy Nowogrodzkiej 76 oraz Centrum Medyczne Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy Emilii Plater 21.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.