GDDKiA przejmie blok na Emaliowej

Region

Blok komunalny przy ulicy Emaliowej blokuje budowę trasy S2. Wiosną GDDKiA przeprowadzi tam egzekucje komorniczą – podaje Życie Warszawy.

Blok komunalny przy Emaliowej 24 miał zostać zrównany z ziemią we wrześniu ubiegłego roku. Tymczasem do tej pory mieszka tam 6 z 24 rodzin. Lokatorzy do tej pory odrzucili już po dwie propozycje lokali zamiennych. GDDKiA podlegająca Ministerstwu Infrastruktury stwierdziła, że warszawscy urzędnicy działają zbyt wolno.

Aby odblokować budowę fragmentu S8 GDDKiA złożyła wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o przeniesienie prawa własności z miasta na Skarb Państwa. Na to nie chciały się jednak zgodzić władze Warszawy, które złożyły odwołanie. Ostatecznie decyzje o przeniesieniu praw podtrzymało Ministerstwo Infrastruktury. Wiosną GDDKiA będzie mogła przeprowadzić egzekucję komorniczą w trybie ekspresowym.

Trasa S2 ma być łącznikiem między Ursynowem, Włochami i Ursusem a autostradą A2. To jedna z priorytetowych inwestycji, która ma być gotowa na Euro 2012.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.