GDDKiA gotowa do zimy

Region

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest odpowiedzialna za odśnieżanie 17 tys. km dróg krajowych. Instytucja przygotowania do zimy rozpoczyna już w czasie letnich wakacji.

Tegorocznej zimy nad sytuacją na drogach będzie czuwać aż 2147 pługów, 158 pługów wirnikowych, 986 solarek i 121 piaskarek. Wzdłuż dróg krajowych zostanie ustawionych 1277 km zasłon przeciwśnieżnych, które zapobiegną nawiewaniu leżącego śniegu na jezdnie. Przygotowanych zostanie również 385 tys. ton soli drogowej, 120 tys. ton środków poprawiających szorstkość dróg i 5,9 tys. ton chlorku wapnia. Łącznie GDDKiA na zimowe utrzymanie dróg wyda około 361 mln zł, z czego do końca 2010 roku 105 mln zł a w I i II kwartale 2011 roku – 256 mln zł

Większość pojazdów odpowiadających za odśnieżanie ulic jest wyposażona w system monitorowania pracy sprzętu. Dzięki temu do centrali monitoringu GDDKiA w Warszawie trafiają informacje, na którym odcinku drogi znajdują się pojazdy, z jaką prędkością się poruszają, a nawet, jaką czynność wykonują. Monitoring pokazuje, które odcinki dróg są przejezdne, na których występują utrudnienia oraz te, przez które nie da się przejechać. Tak funkcjonujący system informatyczny pozwala przekazywać informacje o stanie dróg mediom lub bezpośrednio kierowcom przez system CB-radia.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.