#GaszynChallenge dla mieszkanki Pruszkowa

Pruszków

Już w najbliższą środę, 24 czerwca br., o godz. 11.30, odbędzie się charytatywna akcja #GaszynChallenge zorganizowana wspólnymi siłami krwiodawców z Klubu HDK "Serce Pruszkowa" i młodych ratowników ze Szkoła Podstawowa Nr 2 W Pruszkowie.

Ogólnopolską akcję #GaszynChallenge rozpoczął strażak Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Nakręcając krótki film wykonał 10 pompek, wpłacił darowiznę na rzecz chorego 1,5-rocznego Wojtusia z Gaszyna chorego na SMA, czyli rdzeniowy zanik mięśni. Dzięki zbiórce Wojtuś otrzyma lek za ponad 9 milionów złotych! #GaszynChallenge okazał się tak dużym sukcesem, że teraz może pomóc innym chorym dzieciom.

– My w Pruszkowie będziemy zbierać pieniądze dla 5-letniej Oliwki Kawalec, chorującej na rzadko spotykaną dysplazję włóknistą wieloogniskową, która powoduje, że jej kości są puste w środku, co prowadzi do częstych złamań i deformacji kości – zaznaczają organizatorzy. – Tak więc zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcieliby się tego dnia do nas przyłączyć do akcji #GaszynChallenge. Widzimy się na Placu Jana Pawła II w Pruszkowie, podczas akcji honorowego krwiodawstwa pt. „Wakacyjny prezent od serca – Na ratunek dla Neli” – dodają.

Podczas akcji będzie przygotowana specjalna skarbonka, do której będzie można wrzucać datki na leczenie Oliwki. Na zakończenie akcji komisyjnie podliczymy zbiórkę i tego samego dnia cała kwota zostanie wpłacona na konto Fundacji SiePomaga – dla OliwkiByłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “#GaszynChallenge dla mieszkanki Pruszkowa”

  1. Wojtello pisze:

    To są właśnie budujące wiadomości! Dowodzą temu, że ludzie w dobrym celu potrafią się zjednoczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły