Garść informacji na temat grodziskiej obwodnicy

Grodzisk Maz.

Obwodnica to ostatnio temat numer jeden w Grodzisku Mazowieckim. Ostatnio wojewoda wydał pozwolenie na jej budowę. Teraz publikujemy najważniejsze informacje na temat tej inwestycji, m.in. którędy trasa została wytyczona.

Trudno się dziwić, że mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego tak bardzo interesują się zachodnią obwodnicą miasta. To inwestycja, o której mówi się od dobrych kilku lat. Wreszcie nastąpił moment kiedy można ją zrealizować, bowiem wojewoda wydał zezwolenie na budowę drogi. Wszystko przedłużyło się przez liczne odwołania oraz ciągłe potrzeby uzupełniania dokumentów. Temat szeroko opisywaliśmy już na łamach portalu www.WPR24.pl. Gdy w wyszukiwarce wpiszecie frazę „Grodzisk obwodnica” wyświetlone zostaną wszystkie artykuły na ten temat.

Jedno z najważniejszych pytań to: którędy będzie przebiegała obwodnica? Droga zostanie poprowadzona od węzła autostradowego na północy przez strefę przemysłową w kierunku południowym, czyli zjeżdżając z A2 w kierunku centrum Grodziska, za rondem nie pojedziemy w lewo tylko dalej prosto. Następnie na końcu miejscowości Chlebnia zacznie „odbijać” na zachód w kierunku Wólki Grodziskiej. Tam za firmą Aryzta obwodnica skręci na południe. Po „przecięciu” torów PKP droga będzie delikatnie zmieniać kierunek na wschodni aby w miejscowości Kałęczyn włączyć się w drogę wojewódzką nr 579.

Oczywistym jest, że po drodze będą pojawiać się skrzyżowania. Pojawią się dwie „krzyżówki” o ruchu okrężnym – skrzyżowanie z ul. Logistyczną w strefie przemysłowej, skrzyżowanie z ul Gen. Orlicz – Dreszera w Kozerach oraz skrzyżowanie z ul. Radziejowicką w Kałęczynie. Pozostałe skrzyżowania będą wybudowane jako zwykłe lub skanalizowane.

Należy też wspomnieć tutaj o drodze wojewódzkiej nr 579. Będzie ona przedłużeniem obwodnicy, dlatego też musi zostać poddana przebudowie. Co prawda pozostanie ona w swoim dotychczasowym śladzie, jednak będzie poszerzona, a obok niej pojawią się chodniki i ścieżki rowerowe. Pojawi się też rondo.

– Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej z ul. Meksykańską na granicy Mościsk i Makówki oraz skrzyżowaniu z ul. Szkolną w Kuklówce będą wykonane ronda. Projekt kończy się w Radziejowicach – poinformował grodziski magistrat.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.