Fotoreportaż z wyścigu rowerowego Waypointrace

Region

W dniu dzisiejszym (sobota, 22 maja) odbył się trzeci wyścig rowerowy na orientację Waypointrace. Zawodnicy około godziny 10.00 wystartowali spod toru kolarskiego BGŻ Arena.

– W tegorocznej edycji wyścigu Waypointrace wzięło udział 332 zawodników. To nowy rekord, w zeszłym roku mieliśmy 221 uczestników – mówi nam Mirosław Szczepański, organizator imprezy. Liczba uczestników co roku rośnie. Szczepański przypuszcza jednak, że tym razem jednym z powodów wzrostu zainteresowania jest włączenie tej imprezy do punktacji Pucharu Polski w Maratonach Rowerowych na Orientację.

Około godziny 9.50 zawodnicy wyruszyli ze stadionu Znicza. W asyście straży miejskiej przejechali ulicami Bolesława Prusa i Armii Krajowej pod budynek toru kolarskiego BGŻ Arena.

Pod BGŻ Arena organizatorzy rozdali mapy. Uczestnicy mieli kilka minut na przeanalizowanie trasy i omówienie strategii.

Zawodnicy przygotowywali się do wyścigu na różne sposoby: jedni zdecydowali się zaspokoić głód, inni woleli zrelaksować się przed czekających ich wysiłkiem.

Młodsi uczestnicy przygotowani do startu

Klika minut po 10.00 zawodnicy rozpoczęli oficjalne zmagania

Organizatorzy zadbali o transmisję na żywo. Można ją zobaczyć w naszym portalu (tutaj) lub na oficjalnej stronie wyścigu.

Mirosław Szczepański, organizator WaypointRace


Zdjęcia: Maciej Skoczylas, Mariusz Markowski

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.