Filipek walczy o życie. Oddaj dla niego krew!

Pruszków

Filip to mały mieszkaniec Brwinowa, który zmaga się ze złożoną wadą serca. Trwają przygotowania do kolejnej operacji, jednak bez odpowiedniej ilości krwi jest ona niemożliwa. Specjalnie dla chłopca w dzień 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zostanie zorganizowana zbiórka krwi przez Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa”.

Filipek w sierpniu 2017 r. skończył dopiero 4 lata. – Mam na imię Filip i chociaż na pozór wyglądam na zdrowego chłopca, z lekko fioletowymi ustami jakbym jadł przed chwilą jagody, to jednak  nie z tego powodu tak wyglądają, tylko jest to oznaka mojej choroby. Mam złożoną wadę serca. Tak naprawdę mam tylko połowę serduszka. Przeszedłem już pięć operacji, dzięki którym żyję, ale to nie koniec jeszcze mojej walki o życie – napisano na stronie Fundacji Słoneczko, do której należy chłopiec.

Poważna złożona wada serduszka polega na tym, że nie wykształciła się w nim prawa komora serca, występuje prawoprzedsionkowy izomeryzm, atrezja zastawki trójdzielnej, inwersja komór, ubytek w przegrodzie międzykomorowej, zwężenie zastawki i tętnicy płucnej, odwrócenie trzewi oraz całkowicie nieprawidłowy spływ żył płucnych

Przed Filipem kolejne operacje, które pozwolą mu wydłużyć życie w oczekiwaniu na przeszczep w dorosłym życiu. Co trzy miesiące chłopiec musi wyruszać w podróż do szpitala, żeby skontrolować stan zdrowia. Wiążę się to niestety z kosztami, podobnie jak rehabilitacja, na którą Filip musi chodzić z powodu słabego napięcia mięśniowego – spowodowane niedotlenieniem organizmu wynikającym z wady serca.

Jak już wspominaliśmy chłopiec jest przed kolejną operacją. Żeby ją przeprowadzić potrzebna jest krew. Dlatego z pomocą przyszedł Klub Honorowych Dawców Krwi „Serce Pruszkowa”, który pozyskał krwiobus i ekipę medyczną specjalnie po to, by pomóc Filipkowi. 14 stycznia odbędzie się zbiórka krwi. Akcja zostanie przeprowadzona w Szkole Podstawowej nr 2 w Pruszkowie przy ul. Jasnej 2, podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w godzinach 10-14.

Wszelkie szczegóły na temat tego wydarzenia dostępne są tutaj.

Przekaż swój 1 proc. na Fundację Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
Numer KRS: 0000186434

Cel Szczegółowy: FILIP GARNOWSKI 554/G
Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”
Stawnica 33, 77-400 Złotów SBL ZAKRZEWO
Nr konta 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010
Koniecznie z dopiskiem: „Na leczenie i rehabilitację Filip Garnowski 554/G”

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.