Fikcyjna kradzież

Region

Dwóch kolegów spożywało alkohol. Kiedy wódka się skończyła jeden z mężczyzn oddał swojemu koledze telefon komórkowy i dokumenty, aby ten sprzedał je i kupił alkohol. Następnie oskarżył go o kradzież i zawiadomił policję. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

Sytuacja miała miejsce w grudniu. 36-letni Mariusz D. spożywał alkohol razem ze swoim kolegą. Gdy wódka się skończyła mężczyzna wymyślił sposób na zdobycie kolejnych butelek. Oddał swojemu kompanowi telefon i dokumenty, aby ten je spieniężył. Po fakcie właściciel przedmiotów poczuł się oszukany. Zawiadomił policję zeznając, że podczas libacji kolega go okradł.

Policjanci przesłuchali obu mężczyzn. W ich zeznaniach odkryli szereg nieścisłości. Po serii szczegółowych pytań 36-letni pomysłodawca procederu przyznał się, że wymyślił kradzież aby zemścić się na koledze. Usłyszał zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.