Festiwal Otwarte Ogrody w Komorowie

Region

W dniach 29 maja, 4 i 5 czerwca, w Komorowie będzie można posłuchać muzyki i poezji, obejrzeć przedstawienia teatralne oraz zintegrować się z lokalnym społeczeństwem – startuje Festiwal Otwarte Ogrody.

Co roku mieszkańcy miast-ogrodów otwierają swoje prywatne ogrody i wille. Odbywają się tam – a także w przestrzeni publicznej miast – warsztaty artystyczne i rzemieślnicze. Program festiwalu opracowywany jest przez samych mieszkańców: w ich domach, ogrodach, pracowniach mogą zorganizować dowolne wydarzenie wpisujące się w charakter i historię danego miejsca. Mieszkańcy, którzy często traktują swoje miejscowości jako „sypialnie”, w te dni robią coś dla miasta i sąsiadów.

Podczas festiwalu w Komorowie będzie można doskonale poznać miesto jak i jego mieszkańców, posłuchać poezji Czesława Miłosza, czy wybrać się na recital Michała Bajora.

Poniżej przedstawiamy program festiwalu:

Niedziela, 29 maja

Stacja kolejki WKD, przy mapie
godz. 16.00
Spacer z przewodnikiem po Komorowie. Nową trasę opracował i oprowadzi po niej Zbigniew Kowalewicz. Spacer zakończy się w prywatnym ogrodzie przy ul. Akacjowej 6.

godz. 17.30–19.00
Koncert pieśni do słów poezji Czesława Miłosza w wykonaniu Dominiki Świątek oraz Salon Poezji – poezję Czesława Miłosza czytać będzie Zbigniew Zamachowski

Sobota, 4 czerwca

Biblioteka Publiczna im. M. Dąbrowskiej
godz. 12.00
Przedstawienie „Moje marzenia” Teatru Kurtynka z SP w Komorowie pod kierownictwem Ewy Ciechomskiej i Małgorzaty Pajączek, rozwiązanie konkursu na wierszyk dla dzieci – „Co z Ciebie wyrośnie”.

Wspólna zabawa z szalonymi naukowcami. Eksperymenty i pokazy naukowe – nie tylko będzie można patrzeć, ale również wziąć udział w zwariowanych i niesamowitych  eksperymentach.
Uwaga! W przypadku niekorzystnej aury organizatorzy zapraszają do SP w Komorowie.

Stacja kolejki WKD, przy mapie
godz. 16.00
Rodzinna gra plenerowa „W Komorowie – Wynalazkowie”, podczas której będzie można dowiedzieć się kto i co wynalazł oraz jakich szalonych naukowców możemy spotkać i dziś.

Piwnica Artystyczna K40, ul. Berylowa 34
godz. 17.30
Zakończenie gry i wręczenie nagród zwycięzcom. Uwieńczeniem gry będzie stworzenie wielkiego robota przez uczestników zabawy.

Niedziela, 5 czerwca

Dwór Polski w Pęcicach
godz.11.30–14.00
Bazar Rozmaitości – prezentacja wyrobów hobbystycznych mieszkańców Komorowa – biżuteria, meble, rzeźba i ine.
godz. 11.30
Spacer po dworskim ogrodzie
godz. 13.00
Recital Michała Bajora „Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty”

Piwnica Artystyczna K40, ul. Berylowa 34
godz. 18.00
Wystawa malarstwa Konrada Majkowskiego „Żeglarskie notatki”. W trakcie wernisażu koncert gitarowy Michała Kozaka.

Wstęp na wszystkie imprezy Festiwalu Otwarte Ogrody jest wolny.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.