Fałszywi kontrolerzy w Michałowicach. Urząd ostrzega

Michałowice

Na terenie Michałowic pojawiły się osoby, które powołując się na gminną kontrolę pieców zachęcają do zakupu nowych urządzeń w zawyżonej cenie. Michałowicki urząd ostrzega mieszkańców i zaznacza, że z wizytami „kontrolerów” nie ma nic wspólnego.

Z informacji urzędu gminy wynika, że osoby te pukają do drzwi domów, przedstawiają jako przedstawiciele programu „Stop smog” i powołują się na działania gminy. Mają też identyfikatory, co może budzić zaufanie mieszkańców.

Tymczasem przedstawiana przez nie propozycja nie jest ani trochę korzystna. – Osoby po wpuszczeniu do domu stwierdzają nieużyteczność pieca gazowego, który rzekomo nie spełnia wymogów oraz stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia. Nakłaniają właściciela do natychmiastowej wymiany pieca na nowy, przez nich oferowany. Przedstawiciele firmy mają przygotowane umowy, dowody wpłaty i oświadczenia m.in. potwierdzające świadomość zawieranej umowy. Wartość zakupu i montażu nowego pieca wynosi 7 tys zł (sprawdziliśmy, cena zakupu oferowanego modelu w internecie wynosi ok. 4 tys zł). Przedstawiają ofertę jako bardzo korzystną. Nakłaniają do dokonania natychmiastowej wymiany starego pieca gazowego na nowy – informuje michałowicki magistrat.

Urzędnicy przypominają, że jedyne prowadzone przez nich kontrole dotyczą jakości spalanego w piecach paliwa stałego. Przedstawiciele gminy nie proponują zakupu konkretnych modeli pieców. Dodatkowo wymiana starego pieca gazowego na nowy, również gazowy, nie jest objęta gminnym programem dofinansowania.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Fałszywi kontrolerzy w Michałowicach. Urząd ostrzega”

  1. ojej pisze:

    a u mnie byli wymieniać wodomierze , najbardziej interesowało ich co mam w domu . z hydrauliki znali rury z wodą ciepłą i zimną .o rozpoznaniu wejścia wody i rozdziału na kuchnię / łazienkę nie wspomnę bo to żenada .kwalifikacji ZERO .

  2. Anonim pisze:

    Jedna najważniejsza zasada: nie znam, nie wpuszczam. W razie czego niech ten kontroler wezwie sobie policję. Umundurowaną policję bo zwykła legitymacja bez oznakowanego samochodu nie wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły