Fałszywe zgłoszenie o kradzieży samochodu

Region

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który złożył fałszywe zawiadomienie o kradzieży samochodu. 69-latek chciał wyłudzić odszkodowanie.

Sprawa zaczęła się pod koniec czerwca bieżącego roku. Policjanci z Raszyna przyjęli zawiadomienie o kradzieży samochodu z parkingu jednego z centrów handlowych.

W trakcie śledztwa policjanci z pruszkowskiej komendy odkryli, że poszkodowany był zamieszany w kradzież. Po przedstawieniu mu informacji uzyskanych w trakcie śledztwa mężczyzna przyznał się do winy.

Henryk S. opowiedział o swoich kłopotach finansowych oraz nieudanych próbach sprzedaży samochodu. Bez konsultacji z rodziną skorzystał z propozycji nieznanego mężczyzny, który zaoferował mu „pomoc”. Umówili się gdzie i kiedy samochód zostanie „skradziony”. Motywem całego działania było wyłudzenie odszkodowania za auto.

Sprawca poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata oraz pokrycia kosztów sądowych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.