Elektryczny patrol w Milanówku

Milanówek

Niedawno, bo w marcu, informowaliśmy Was o testowaniu samochodu elektrycznego przez brwinowską Straż Miejską. W ślad za nimi poszła milanowska Straż Miejska.

Elektromobliność jest coraz popularniejsza. Nic dziwnego – auta zeroemisyjne nie odbiegają osiągami od tradycyjnych aut na benzynę, czy ropę, a koszty jazdy są nieporównywalnie niższe.

Przekonali się o tym brwinowscy strażnicy podczas testów 9-osobowego elektrycznego busa. Wyszły one na tyle dobrze, że już w maju ogłoszono przetarg na zakup takiego „cacka” dla Straży Miejskiej w Brwinowie.

Od 27 maja okazję do testowania „elektryka” mają strażnicy z Milanówka. Po ulicach miasta jeździ zeroemisyjny Mercedes Vito. Funkcjonariusze sprawdzają jego funkcjonalność i możliwości przygotowane przez przedstawiciela producenta.

Przypomnijmy – to nie jest pierwszy pojazd elektryczny, jaki sprawdzają milanowscy strażnicy. W ubiegłym roku mieli możliwość patrolowania ulic na elektrycznym skuterze. Czy pojazdy z zielonymi tablicami na dobre zagoszczą w miejskich służbach?

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 2

2 odpowiedzi na “Elektryczny patrol w Milanówku”

  1. Anty pisze:

    A ile takie „cacko” kosztuje?
    I gdzie strażnicy będą je ładować?

    • Robbo pisze:

      pewnie dużo kosztuje, a można ładować pod siedzibą Straży miejskiej – wystarczy zwykłe gniazdko 220 v lub siła 380 V . Zostawią na noc a rano będzie naładowane. To proste.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły