Ekspresowy remont Komorowskiej i Pruszkowskiej

Pruszków

63 dni – tyle czasu będzie miał wykonawca przebudowy ciągu ulic Komorowskiej i Pruszkowskiej na wykonanie wszystkich robót drogowych w tym budowy rond. Czy termin jest realny?

Kilka dni temu pruszkowskie starostwo powiatowe ogłosiło przetarg na kompleksową przebudowę ciągu ulic Komorowskiej (od skrzyżowania z Pogodną) i Pruszkowskiej (do ul. Rekreacyjnej w Granicy). To ważna informacja dla kierowców, bowiem z tego połączenia drogowego korzystają nie tylko mieszkańcy Pruszkowa i gminy Michałowice. Tędy przemieszcza się również wiele osób ze m.in. ze Strzeniówki (gm. Nadarzyn).

W ramach prac przebudowana zostanie nawierzchnia drogi. Wzdłuż całego ciągu pojawi się chodnik. To jednak nie wszystko. Nowością jest planowana budowa rond: jednego u zbiegu ulic Komorowskiej i Pogodnej i drugiego na krzyżówce Pruszkowskiej i Rekreacyjnej. Dodatkowo w ramach prac zostanie wykonane włączenie ul. Targowej do ul. Pogodnej. Na wykonanie wszystkich robót wykonawca będzie miał zaledwie 63 dni. A na mieszkańców i kierowców czekają spore utrudnienia.

Wiemy już jak będzie wyglądała tymczasowa organizacja ruchu, która ma obowiązywać w czasie prac budowlanych. Roboty będą prowadzone etapami, co zapewne nieco uspokoi kierowców. Większość prac będzie wykonywana pod ruchem, ale nie obędzie się bez całkowitych zamknięć. – Całkowite zamknięcie przewidywane jest dla etapu budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Pogodnej i Komorowskiej oraz dla budowy odcinka ul Komorowskiej pomiędzy ul. Pogodną i Gordziałkowskiego. Podczas budowy ronda przewidziano poprowadzenie objazdu ulicami Prusa, al. Armii Krajowej, ulicą Lipową i Polną, na której na czas objazdu pomiędzy ulicami Pogodną i Gordziałkowskiego zmieniona zostanie organizacja ruchu na dwukierunkową – czytamy w dokumentacji projektowej.

Wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na czas budowy ronda należy podziewać się również na odcinku ul. Komorowskiej pomiędzy ulicami Pogodną i Ceramiczną. To oznacza spore utrudnienia zwłaszcza w dni targowe. Kolejne odcinki będą remontowane pod ruchem. A na czas prac ruch będzie odbywał się wahadłowo. Roboty mają postępować sukcesywnie od strony Pruszkowa w kierunku gminy Michałowice.

Dla wszystkich rowerzystów, którzy liczyli na to, że przy przebudowie wspomnianego ciągu drogowego zyskają tu wygodną ścieżkę rowerową nie mamy dobrych informacji. Ścieżka owszem zostanie wybudowana, ale we fragmentach. Pierwszy pojawi się na odcinku ul. Komorowskiej od Pogodnej do ul. Gordziałkowskiego, drugi poprowadzi od ronda przy ul. Brzozowej i poprowadzi wzdłuż drogi aż do ronda przy Rekreacyjnej.

Kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia prac na Komorowskiej i Pruszkowskiej? Termin składania ofert w przetargu upływa już 5 października. Jeśli uda się wybrać wykonawcę już w pierwszym podejściu to roboty powinny wystartować na przełomie października i listopada. Jeśli pogoda będzie dla drogowców łaskawa to jest szansa, że prace zakończą się na przełomie roku, a kierowcy dostaną tym samym „noworoczny prezent” w postaci wyremontowanej drogi.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.