Ekshibicjonista obnażający się przed dziećmi w rękach policji

Grodzisk Maz.

Mundurowi zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o napastowanie dzieci w okolicach grodziskich szkół. Usłyszał on już zarzut, a prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór.

O grożnych incydentach z udziałem mężczyzny informowaliśmy na łamach portalu WPR24.pl kilka dni temu. Rodzice uczniów z Grodziska alarmowali, że ktoś zaczepiał ich dzieci w drodze z lub do szkoły, obnażał się, a następnie odjeżdzał ciemnym samochodem. Po tych sygnałach na nogi postawiono grodziskich policjantów, którzy zaczęli patrolować okolice szkół.

Te działania przyniosły efekt. – Mężczyzna został zatrzymany. W tej chwili jest on już po przesłuchaniu. Usłyszał też zarzut, a prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego policyjnego dozoru – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzcznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku. – Zebrane przez policjantów materiały pozwoliły na przedstawienie Arturowi P. zarzutu z art. 200 par.  4 Kodeksu Karnego. Po czynnościach w prokuraturze, na wniosek śledczych wobec mężczyzny zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru. Zgodnie z obowiązującym prawem osobie, która w celu swojego zaspokojenia seksualnego prezentuje małoletniemu poniżej lat 15 wykonanie czynności seksualnej, grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat – dodaje.

Kilka dni temu w ręce grodziskich strażników trafił inny mężczyzna, który obnażał się na stacji WKD. Jak zaznaczają policjanci, to dwie oddzielne sprawy i dwie zupełnie inne osoby. – Zatrzymany na stacji WKD mężczyzna był pod wpływem akoholu. Nie ma żadnych powodów łączyć go z tym, którego zatrzymano za obnażanie się w pobliżu szkół – zaznacza asp. sztab. Zych.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.