Ekranów jednak nie będzie

Parzniew

Wzdłuż ul. Solidarności w Parzniewie miały pojawić się ekrany akustyczne. Jednak do tej pory nie powstały. Dlaczego?

Przejeżdżając koleją przez wiele miejscowości można zobaczyć ekrany akustyczne. Dla mieszkających przy linii kolejowej są wybawieniem od hałasu, jednak nie wszędzie można je spotkać. W Parzniewie do tej pory ich nie ma. Mieszkańcy zastanawiają się, co sprawiło, że ekrany nie zostały zamontowane, choć plany były inne.

Wszystko przez zmianę przepisów. Początkowo zgodnie z decyzją środowiskową ekrany akustyczne miały pojawić się w Parzniewie, ale… –  W 2012 roku zmieniły się przepisy i normy hałasowe. Spółka PKP PLK wykonała niezbędne analizy i wystąpiła do Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o zmianę decyzji środowiskowej – wyjaśnia Arkadiusz Kosiński, burmistrz Brwinowa.

Przepisy nie pozostawiają żadnych złudzeń. Mieszkańcy Parzniewa ekranów się nie doczekają. –Lokalizacja ekranów akustycznych przy modernizowanej linii kolejowej jest regulowana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Zgodnie z panującymi przepisami i dopuszczalnymi normami hałasu, które zostały zmienione w 2012 roku przez Ministra Środowiska, stawianie ekranów akustycznych w Parzniewie nie było konieczne, dlatego też się tam nie pojawiły – wyjaśnia Łukasz Kwasiborski z wydziału prasowego PKP PLK.
 
Teoretycznie można by próbować wpływać na zmianę decyzji, ale raczej byłaby to walka z wiatrakami. –  Brakuje nam punktów odniesienia. Rozkład hałasu jest taki, że ekrany akustyczne są niepotrzebne. RDOŚ ograniczył je do sąsiedztwa budynków jednorodzinnych znajdujących się przy skrzyżowaniu ulic Gomulińskiego i Działkowej –  mówi Kosiński.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.