Eko Park w Ursusie zaprasza

Region

Pierwsza część nowego ekologicznego parku w Ursusie jest już gotowa i czeka na spacerowiczów. Warto odwiedzić to miejsce z przynajmniej kilku powodów.

Nowy teren rekreacyjny pojawił się w miejscu dawnych fabrycznych terenów przy ul. Gierdziejewskiego. I nie jest to zwykły park, a „eko” nie jest tylko ładnie brzmiącym przedrostkiem. Przy tworzeniu tego miejsca wykorzystano wiele rozwiązań pozwalających chronić naturalne zasoby. Parkowe latarnie zasilane są energią odnawialną z ogniw fotowoltaicznych.

Powstał także system niecek bioretencyjnych, odbierających i gromadzących wodę opadową. Dzięki temu deszcz, zamiast spłynąć do kanalizacji, będzie wykorzystywany do nawadniania roślin. Z kolei nawierzchnia ścieżek wykonana jest z przepuszczalnego materiału mineralnego, a do podbudowy ciągów pieszych architekci zastosowali materiały recyklingowe.

Nie mogło zabraknąć miejsca do zabaw dla dzieci. Plac wykonano z drewna i materiałów przyjaznych środowisku. Coś dla siebie znajdą też dorośli. W parku czeka siłownia plenerowa i strefa do treningów z ciężarem własnego ciała.

Przy Gierdziejewskiego powstała też ścieżka edukacyjna z eko-ciekawostkami i zadaszona strefa relaksu ze specjalnymi platformami.

Ale największą atrakcją jest tam po prostu zieleń. – Blisko 70 procent parku to przestrzeń biologicznie czynna. Przeważa tam zieleń, w której mogą zamieszkać owady i małe zwierzęta. Ptaki, poza wybudowanymi budkami lęgowymi, znajdą miejsce gniazdowania w otulinach krzewów, a dla biedronek, motyli i innych owadów architekci przewidzieli ochronne domki. Blisko 980 m2 łąki kwietnej latem ozdobi park, a także będzie pokarmem dla pszczół i trzmieli. Ogrodnicy będą kosić trawniki tylko pięć razy w roku, a łąkę kwietną jedynie raz. Dzięki temu park zachowa swój naturalny charakter – informuje urząd dzielnicy w Ursusie.

Inwestycja kosztowała ponad 5 mln zł. Druga część Eko Parku ma być gotowa jesienią.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Eko Park w Ursusie zaprasza”

 1. Wawa pisze:

  Ursus jest dzielnicą Warszawy i jest utrzymywany z podatków warszawiaków.
  Reklamujecie kolejne miejsce w którym nie płacąc można pożyć na cudzy koszt.
  Mało wam najeżdżania codziennie Warszawy i za cudze pieniądze zajmowania miejsc parkingowych i korzystania z chodników, koszy na śmieci itp,
  jeszcze place zabaw chcecie opanować ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły