Dziś Walentynki

Region

Święto zakochanych obchodzimy co roku 14 lutego. W tym dniu zakochani obdarowują się symbolicznymi prezentami podkreślającymi ich uczucie.

Do Polski walentynki trafiły w latach 90-tych ubiegłego stulecia. Patronem zakochanych jest św. Walenty, który udzielał ślubu zakochanym niekoniecznie za zgodą rodziców. W Polsce jest on również uznawany za patrona ciężkich chorób zwłaszcza umysłowych, nerwowych i epilepsji.

Sposobów na ciekawe spędzenie walentynek jest bardzo wiele można wybrać się do teatru, kina, na wystawę. Można również spędzić czas wspólnie z innymi zakochanymi parami lub tradycyjnie zasiąść do romantycznej kolacji z lampka czerwonego wina. Wybór sposobu celebrowania tego święta zależy od samych zakochanych. Warto również pamiętać o symbolicznej kartce z wierszykiem, czerwonej róży czy pluszowym misiu.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.