Dziś zdecydowano, że pociągi zatrzymają się w Pruszkowie…

Region

Niebywały zwrot akcji ze strony PKP PLK. Na niecałe trzy dni przed wznowieniem ruchu na linii kolejowej od Warszawy Włochy do Grodziska Maz. zdecydowano, że pociągi również zatrzymają się w Pruszkowie.

PKP Polskie Linie Kolejowe zorganizowały dziś (21 września) konferencję prasową, podczas której odbyła się próbna jazda z Grodziska Mazowieckiego do Warszawy, po modernizowanej trasie kolejowej nr 447. Jak wszyscy już wiedzą od poniedziałku, 24 września ruch będzie wznowiony. Ale jeszcze do dziś nie było wiadomo, że pociągi zatrzymają się w Pruszkowie. Kolejarze poinformowali o tym zaledwie trzy dni przez ponownym uruchomieniem linii kolejowej po ponad rocznym przestoju. A przed nami tylko niecały piątek, sobota i niedziela.

– Wracamy z możliwością uruchomienia przewozu rozkładowego od poniedziałku. Podjęliśmy decyzję, po tym co zobaczyliśmy dziś na budowie, że pociągi zatrzymają się na wszystkich przystankach i stacjach, które mamy na odcinku między Warszawą Włochy a Grodziskiem Mazowieckim. To tak w skrócie powiem, że mieliśmy pięć przystanków i dobudowujemy nowy w Parzniewie. I ta stacja która przysporzyła nam najwięcej problemów, ze względu na dodatkowy zakres, który był do zrealizowania, czyli Pruszków, też będzie miała możliwość przyjęcia pociągów na jedną krawędź peronową od poniedziałku – powiedział podczas konferencji prasowej Arnold Bresch, dyrektor ds. realizacji inwestycji PKP PLK.

Nie zabrakło też słów uznania dla firmy, która wykonuje remont. – Po tym objeździe możemy powiedzieć, że jesteśmy zadowoleni, bo intensywna praca po stronie naszych pracowników z PKP PLK i po stronie wykonawcy przyniosły skutek. Wiecie państwo, że pojawiały się informacje w mediach o tym, że ten termin jest bardzo zagrożony, wręcz wskazywano, że do grudnia nie będziemy w stanie tego ruchu przywrócić. Wielka ambicja po stronie naszego zespołu i dobra współpraca z firmą Intercor, która jest gospodarzem tego pracy budowy, że po roku ruch na tą linię powrócił – zachwycił się Arnold Bresch.

Mówiono też, że dworzec kolejowy w Pruszkowie zostanie wyremontowany do końca tego roku. – Sprawdzając i patrząc czy jesteśmy gotowi do uruchomienia ruchu od poniedziałku, można powiedzieć, że jesteśmy gotowi do uruchomienia ruchu od poniedziałku, oczywiście z pewnymi jeszcze trudnościami i mankamentami dla podróżnych, ale jednak. Ten ruch będzie i będzie znaczącym ułatwieniem – powiedział Andrzej Bittel, podsekretarz stanu Ministerstwa Infrastruktury. – Modernizowany jest dworzec w Pruszkowie, który na koniec roku, mam nadzieję, będzie oddany do użytku. Pracy przed nami jeszcze trochę, szczególnie okołotorowych, związanych z doprowadzeniem przejść do stanu do pozwolenia na użytkowanie. Ruch będzie. Jesteśmy z tego bardzo zadowoleni – dodał.

A co na to przewoźnicy? Skontaktowaliśmy się z Kolejami Mazowieckimi. – Tak, jesteśmy gotowi na to żeby pociągi zatrzymywały się w Pruszkowie – mówi nam Donata Nowakowska, rzecznik prasowy KM.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.