Dziś zamknięcie wiaduktu

Pruszków

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami drogowców wiadukt nad torami PKP w ciągu ul. Poznańskiej zostanie zamknięty od 16 listopada.

Jak informuje Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich zamknięcie potrwa 21 dni. – W najbliższy poniedziałek 16 listopada o godzinie 9.00 na okres 21 dni, zostanie całkowicie wyłączony z ruchu wiadukt w ciągu drogi wojewódzkiej nr 718 w Pruszkowie. Potrzeba zamknięcia obiektu wynika z warunków realizacji remontu. W celu naprawy ciosów podłożyskowych oraz wymiany łożysk niezbędne jest tymczasowe podniesienie jednego przęsła wiaduktu. Zakres remontu obiektu poza naprawą ciosów podłożyskowych i wymianą łożysk obejmuje również remont schodów i chodnika, czyszczenie oraz naprawę urządzeń odwadniających – podkreśla Burdon.

Dla kierowców i mieszkańców zamknięcie przeprawy oznacza spor utrudnienia. Zwłaszcza jeśli chodzi o komunikację pomiędzy dwiema stronami miasta. Na czas prac wytyczono objazdy.

Objazd dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony od strony północnej będzie prowadzony DW 701 do ul. Żbikowskiej, dalej ul. Przejazdową do ul. Solidarności. Następnie zostanie skierowany w ul. Przyszłości do drogi wojewódzkiej nr 719 (ul. Grodziska). Ostatni odcinek objazdu wyznaczony został al. Wojska Polskiego do al. Jerozolimskich do włączenia DW 719 w ul. Prusa. Objazd w przeciwnym kierunku będzie prowadzony analogicznie. Na mapie oznaczony kolorem zielonym.

Objazd dla samochodów do 3,5 tony prowadzony będzie od północnej strony ul. Batalionów Chłopskich (DW 760) do ul. Promyka i dalej ul. Błońską. Następnie objazd będzie kontynuowany ul. Powstańców do drogi wojewódzkiej nr 719 (ul. Grodziska). Objazd będzie się kończył przy włączeniu DW 719 w ul. Prusa. Ruch w przeciwnym kierunku będzie prowadzony analogicznie. Na mapie oznaczony kolorem czerwonym.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 21

21 odpowiedzi na “Dziś zamknięcie wiaduktu”

 1. Od zawsze WPR pisze:

  Mimo, że wiadukt otwarty to… Pełno żwiru, kamieni odpadków. Kto zapłaci za wybitą szybę?

 2. Od zawsze WPR pisze:

  Drugi dzień zamknięcia. Kontynuujemy odliczanie.

 3. Od zawsze WPR pisze:

  Zaczynamy odliczanie dni do otwarcia.

 4. Z pisze:

  Co za umysłowy analfabeta wpadł na pomysł zamknięcia wiaduktu w czasie remontu(zamkniętej) ul. Działkowej
  Brawo!!!

 5. parzniewianin pisze:

  A na Działkowej jak za komuny. Nic się nie dzieje. Będziem stać przed Gomulińskiego aż do ronda przy wiadukcie.

 6. kret pisze:

  A co z kładką na 3 maja. W dwa dni rozebrana minął miesiąc i nie widać żeby się coś działo w kierunku nowej

 7. pola pisze:

  Wiadukt nadal przejezdny.

 8. Pinokio pisze:

  Fajnie będzie wyremontowany i bez dziur

 9. Karol pisze:

  Teraz korek na Żbikowskiej to chyba będzie nie do Utraty tylko do przejazdu w Pażniewie.

 10. Anka pisze:

  Czy wiadomo jak będą poruszać się pieszi ?
  Czy nic się nie zmieni ?

 11. MatZ pisze:

  Czy możliwe jest załączenie większej mapy ?

 12. pedro pisze:

  na 21 dni, czy 21 dni roboczych?
  prezydent miasta na FB napisał o 30 dniach….

 13. Anonim pisze:

  I jak zwykle brak na przystankach i w sieci nowego rozkładu jazdy autobusów.

 14. Wilku starszy pisze:

  Prawilnie! Naprawić! Chcemy żyć w nowoczesnym mieście a nie jakimś zascianku! Wszędzie syf i mogiła! A ujadajacym plebsem się nie przejmować! Oni zawsze bedo ujadac, no chyba że im otworzysz kolejną flaszkę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły