Dziś Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka!

Region

O takich okazjach lubimy przypominać. Dziś, czyli 21 stycznia, przypada święto wszystkich Babć. Jutro, 22 stycznia, na życzenia i pamięć czekać będą Dziadkowie.

Dzień Babci i Dziadka obchodzi się w Polsce od połowy lat 60. Co ciekawe, z inicjatywą takiego święta wyszedł popularny wówczas magazyn „Kobieta i życie”. Pomysł został tak entuzjastycznie przyjęty, że szybko utrwalił się. Nieco później w tej samej formie postanowiono uhonorować Dziadków. Dziś trudno już sobie wyobrazić kalendarz wyjątkowych okazji bez tych dwóch dat.

W Polsce jest to przede wszystkim pretekst, aby okazać pamięć, serdeczność i wdzięczność. Ale np. we Francji organizowane są z tej okazji pochody seniorów. Z kolei W USA święto Babć i Dziadków swój oficjalny hymn i symbol – kwiat niezapominajki. Choć przypadają w innym terminie niż u nas, wszędzie cel jest ten sam. Wywołać piękny uśmiech na twarzy i podkreślić rolę, jaką w naszym życiu pełnią Babcie i Dziadkowie.

Z tej okazji redakcja WPR24.pl składa wszystkim Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia!

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 1

Jedna odpowiedź do “Dziś Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka!”

  1. FIKMIN pisze:

    DZIEŃ DZIADKA JEST WAŻNIEJSZY, BO DZIADKOWIE KRÓCEJ ŻYJĄ

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły