Dziś Blue Monday, najbardziej depresyjny dzień w roku

Region

To już dziś. Najbardziej przygnębiający dzień roku, czyli Blue Monday, przypada 20 stycznia. Tak przynajmniej wynika z obliczeń naukowców. A jak Wy się dziś czujecie?

Co to jest Blue Monday? Termin wymyślił brytyjski psycholog Cliff Arnall. Według niego w trzeci poniedziałek nowego roku kumuluje się kilka depresyjnych czynników. Po pierwsze jest to właśnie poniedziałek, prawdopodobnie najmniej lubiany dzień całego tygodnia. Po weekendowym odpoczynku wracamy do obowiązków, pracy i biegu. Do tego dochodzą dodatkowe czynniki. Nadal mamy krótki dzień i mało światła słonecznego. A w portfelu zaczynamy odczuwać poświąteczną pustkę. Druga połowa stycznia to także czas, kiedy powoli uświadamiany sobie, że nie wszystkich noworocznych postanowień uda nam się dotrzymać. W rezultacie tego wszystkiego odczuwamy zniechęcenie, brak motywacji, przygnębienie.

Trzeba jednak pamiętać, że termin Blue Monday nie ma mocnych podstaw naukowych. To prosty matematyczny wzór, w którym uwzględnia się pogodę, poziom zadłużenia, czas jaki upłynął od Bożego Narodzenia i od złamania noworocznych postanowień, a także spadek motywacji. Większość danych ma więc charakter indywidualny. Nasz własny Blue Monday może przypadać więc zupełnie innego dnia, a najlepiej gdyby nie było go wcale.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Dziś Blue Monday, najbardziej depresyjny dzień w roku”

 1. Zatroskany pisze:

  Ja mam taki stan jak zacznę oglądać wystąpienia „naszych asów” w sejmie i senacie.

 2. 1312 pisze:

  Ja mam to samo tylko że jak włączę tok FM lub tvn 24 .

 3. Anonim pisze:

  Ja mam zawsze Blue Monday jak włączę radyjko należące do pewnego gentelmana z Torunia. Blue Monday do końca dnia. Natomiast moja teściowa jest zachwycona przekazem stamtąd płynącym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły