Dziki grasują na Gąsinie. Apel do mieszkańców

Pruszków

Pruszkowski urząd miasta apeluje o zabezpieczanie pojemników na odpadki i niedokarmianie nieproszonych gości z lasu. W dzielnicy Gąsin po raz kolejny w tym roku pojawiły się dziki.

Zwierzęta do miasta przyciąga poszukiwanie jedzenia, dlatego tak ważne jest aby uniemożliwić im łatwy dostęp do karmy. To dziki powinno zniechęcić. Szczególnie, że ich wizyty mogą być groźne dla ludzi. Stąd apel do mieszkańców. – W związku z pojawianiem się na terenie dzielnicy Gąsin śladów żerowania dzików apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności, zabezpieczanie pojemników na odpady i ogrodzeń swoich posesji. Jednocześnie informujemy, że celowe dokarmianie oraz rozrzucanie resztek jedzenia zachęca je do zbliżania się do zabudowań mieszkalnych. Należy pamiętać, że dzikie zwierzęta mogą być niebezpieczne. W związku z tym w przypadku gdy dostrzeżemy dziki nie należy do nich podchodzić, karmić ani drażnić – informuje pruszkowski urząd miejski.

I przypomina: – Gdy znajdziemy się w sytuacji „oko w oko” z dzikiem starajmy się zachować spokój, nie należy krzyczeć ani uciekać tylko powoli i spokojnie wycofać się, gdy zwierzę nie czuje się zagrożone nie będzie atakowało. W przypadku zauważenia dzikiego zwierzęcia na terenie Pruszkowa należy zawiadomić straż miejską pod nr tel. 986.

Ekopatrol pruszkowskiej straży współpracuje z Wojskowym Kołem Łowieckim Nr 203 Daniel. Łowczy z tej jednostki pomaga w interwencjach związanych z pojawieniem się dzików. Mieszkańcy, którzy zauważą zwierzęta na terenie miasta proszeni są o nadsyłanie informacji i zdjęć na adres: srodowisko@miasto.pruszkow.pl lub zgłoszenia telefoniczne pod numerem 22 735-88-16.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.