Dzień otwarty w lokomotywowni WKD

Kolej

Gratka dla miłośników kolei. Na jeden dzień WKD otworzy podwoje swojej lokomotywowni w Grodzisku Mazowieckim. Dla zwiedzających przygotowano wiele atrakcji.

O tym, jak wygląda zaplecze „wukadki” będzie można przekonać się w niedzielę 27 listopada. W programie tego dnia znalazły się specjalne kursy kolejką ze stacji Warszawa Śródmieście do Grodziska. Kurs odjedzie ze stolicy o godz. 10.05 aby po godzinie dojechać do Grodziska. Jego pasażerowie będą podróżować na podstawie bezpłatnego biletu okolicznościowego dostępnego w kasach. Odjazd pociągu specjalnego do Warszawy zaplanowano o godz. 12.20. Tego dnia do Grodziska ruszy jeszcze jeden wyjątkowy pociąg. Ze stacji Warszawa Śródmieście rozpocznie bieg o godz. 13.35.

A jakich atrakcji można spodziewać się w grodziskiej lokomotywowni? Organizatorzy przewidzieli zabawy dla dzieci i ich opiekunów, konkursy z nagrodami, zwiedzanie Izby Tradycji EKD/WKD z przewodnikiem, emisję filmów i prezentację na temat inwestycji przewoźnika, wystawę plenerową, karuzelę, występy artystyczne, malowanie buziek, pokazy pierwszej pomocy. Nie zabraknie smakołyków, czyli gorącej grochówki i waty cukrowej. Punktem kulminacyjnym będzie wspólne kosztowanie wielkiego tortu.

Impreza odbędzie się w godz. 11.00-15.00. Na teren lokomotywowni można dostać się przez wejście od strony peronu, przy Izbie Tradycji EKD/EKD lub przez bramę główną.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.