Dzień Kota Garfielda. Macie takiego?

Ważny Dzień

Dziś obchodzony jest Dzień Kota Garfielda, bardzo leniwego, często wrednego, trochę narcystycznego, ale jakże lubianego przez wszystkich zwierzaka z kreskówki. Czy posiadacie takiego narcyza? A może sami identyfikujecie się z niektórymi cechami Garfielda?

Garfielda wymyślił Jim Davis. Imię kota zostało wybrane ze względu na jego dziadka Jamesa Garfielda Davisa. A najlepsze jest to, że charakter kota z komiksu artysta zaczerpnął… również od swojego dziadka, który był wielki i żartobliwy, ale też złośliwy.

Koci bohater komiksów i kreskówek bardzo szybko zdobył popularność. Debiut odbył się 19 czerwca 1978 r. Dwa lata później kompilacja komiksów z rudym kotem była bestsellerem w New York Timesie. W 1982 r. powstał również film animowany, a Garfield pojawił się na okładce magazynu „People”, na łamach którego opisywano życie gwiazd.

Być może Garfield nie jest tak bardzo specyficznym kotem jakim mógłby się nam wydawać. Wklejajcie zdjęcia swoich kociaków (a może i znajomych?), które są takie same jak Garfield – czy to z wyglądu, czy to z charakteru – w komentarzach na naszym facebooku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.