Dzień Dziecka Utraconego

Pruszków

W piątek, 15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka Utraconego, dzień pamięci o Dzieciach zmarłych przed wyznaczonym terminem porodu - których „życie..... było o całe życie za krótkie”

Tego dnia stowarzyszenie Jaspis zaprasza na godzinę 17:15 na cmentarz żbikowski. – Upamiętnimy wszystkie Dzieci Utracone symbolicznym zapaleniem zniczy, refleksją i modlitwą przy Grobie Dziecka Utraconego, który znajduje się na tyłach ołtarza głównego. To właśnie wtedy będzie można zobaczyć długo wyczekiwaną finalną wersję nagrobka. Ostatnim elementem, który nam pozostanie do wykonania będzie postawienie (w miarę możliwości finansowych) przy tablicy nagrobnej symbolu opieki, jakim jest figura anioła…- informują organizatorzy

Tego samego dnia, w parafii żbikowskiej p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP, o godz. 18:00 zostanie odprawiona Msza święta, w trakcie której wierni będą modlić się w Dniu Dziecka Utraconego za wszystkie rodziny, które doświadczyły bólu po stracie Dziecka.

Dodatkowo:

Dzień później, 16 października rusza pierwsze po dłuższej przerwie spotkanie kręgu wsparcia rodziców po stracie Dziecka organizowane przez Partnera naszego projektu Fundacja POD WSPÓLNYM DACHEM, prowadzone przez profesjonalnego psychotraumatologa. Nie obowiązują zapisy – wystarczy przyjść. Więcej szczegółów w wydarzeniu: Grupa wsparcia dla osób w żałobie.

Już niebawem w przestrzeni lokalnej pojawi się kampania społeczna w formie przygotowanej przez nas wystawy na temat praw rodziców po stracie dziecka przed wyznaczonym terminem porodu. Szczegóły już wkrótce.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Dzień Dziecka Utraconego”

 1. robot pisze:

  A co z dziećmi których nie poczęto z powodu nagonki na in vitro ?

 2. Olo pisze:

  Jakiego utraconego ? Zapytajcie panią lempart i posłanki lewicy to wam powiedzą jakie szczęście te kobiety spotkało a i Tusk wam powie ile udręki je ominie !!

  • Grabarz pisze:

   Rozumiem, że chciałeś podnieść na duchu rodziców po stracie dziecka samemu tego nie doświadczywszy. Naprawdę sądzisz, że wyborcy lewicy skaczą do góry z radości po każdym poronieniu? Może gdybyś przeszedł się po salach na Karowej, zająłbyś się czymś bardziej pożytecznym niż wypisywanie andronów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły