Dzieci popłyną po puchar

Pruszków

Co roku impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Po raz kolejny Specjalny Ośrodek Szkolny-Wychowawczy organizuje zawody pływackie dla dzieci niepełnosprawnych. Już 8 grudnia pływacy będą walczyli o Puchar Starosty Powiatu Pruszkowskiego.

Miejscem zmagań będzie pruszkowska pływalnia Kapry. Dla dzieci niepełnosprawnych jest to znakomita okazja, aby spotkać swoich rówieśników z innych szkół. – W tym roku ze względów organizacyjnych mamy 50 startujących z ośmiu szkół. Pojawią się zawodnicy z Pruszkowa, Żyrardowa, Brwinowa, Otwocka, Leszna, z ul. Szczęśliwickiej w Warszawie. Co roku zawody cieszą się dużym zainteresowaniem. Dzieci dobrze się bawią. Uczestnicy dostają paczkę z prezentami, medale, dyplomy, a trzy pierwsze miejsca otrzymują puchary – mówi Cezary Podgórny, nauczyciel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowaczego z ul. Wapiennej 2 w Pruszkowie.

W zawodach wezmą udział dzieci w różnym wieku. – Wszyscy uczestnicy startują na dystansie 25 metrów. Dokonaliśmy podziału na kategorie klas 1-3 i 4-6 szkół podstawowych, gimnazjum, szkół zawodowych chłopców oraz dzieci z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym – wymienia Podgórny.

Turniej w Pruszkowie cieszy się dużą popularnością. Organizatorzy musieli wprowadzić limity, gdyż liczba chętnych przekraczała możliwości basenu. – Wiadomo, że pływanie ma znaczenie wszechstronne. Nasze dzieci chodzą na basen raz w tygodniu. Przede wszystkim czerpią z tego przyjemność i relaksują się. Ćwiczą także technikę utrzymywania się na wodzie. Impreza ma mieć charakter integracyjny. To możliwość sprawdzenia się wśród uczniów z innych szkół. Dzieciaki rwą się, aby przyjeżdżać do Pruszkowa na zawody. Chętnych zawsze jest dużo i w związku z tym musieliśmy wprowadzić limity. Kiedyś każda szkoła mogła zgłosić dowolną ilość uczestników, a teraz startuje po 6 zawodników. My jako organizator wystawiamy większą liczbę pływaków – tłumaczy Podgórny.

Zawody rozpoczną się 8 grudnia o godzinie 10.00.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.