Dzieci „pokolorowały” Piastów

Piastów

Za oknami jesienno-zimowa aura. Podopieczni Świetlicy Środowiskowo-Integracyjnej oraz Stowarzyszenia „Możesz” postanowili dodać jej kolorów.

W ramach zadania „Miejsce Świetlika” dzieci z Piastowa ubrały miasto kolorowymi materiałami. Chodziło o to, aby pokazać najmłodszym mieszkańcom, że też mają wpływ na to co ich otacza. Specjalnie dla nich przyjechała prof. Anna Frąckowicz z Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi, ze swoim wykładem o tkaninach z różnych stron świata i warsztatem tkania dywanów. W międzyczasie odbyła się miejska zbiórka włóczek i dzianin.

Jakie prace wykonały dzieci? – Zrobiły naprawdę wiele ciekawych elementów. Powstał długi, bo ponad 20-metrowy baner, na którym dzieci dziergały, malowały i wyszywały to, kim chciałyby być w przyszłości. Ponadto tkały dywaniki, szyły sweterki oraz pompony dla drzewek. My jako opiekunowie nie ingerowaliśmy w prace artystyczne naszych podopiecznych, wszystko wykonali sami – wyjaśnia Joanna Szczuka, jedna z koordynatorek projektu.

Gdzie można podziwiać dzieło? – Dzieciaki zainstalowały wszystkie elementy w parku przy urzędzie miasta. Miejsce to dostało jakby tkaninową szatę, która rozwesela jesienną pogodę – mówi Szczuka.

Jak poinformowała nas koordynatorka, ozdoby zostaną zdjęte jeszcze przed świętami. Jeżeli organizatorom uda się pozyskać dofinansowanie, to podobne projekty mogą pojawić się w Piastowie w przyszłym roku.

  •  
  •  
  •   
  •  
  •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.