Dyrektor CKiS złożyła rezygnację

Pruszków

Centrum Kultury i Sportu w Pruszkowie zmieni sternika, ponieważ dotychczasowa prezes zarządu Anna Dudziec złożyła rezygnację. Ale nie będzie to jedyna zmiana...

Nadchodzą zmiany w pruszkowskim CKiS. Część rady nadzorczej (dwie z trzech osób) obiektu złożyła rezygnację, podobnie postąpiła dotychczasowa prezes zarządu. Teraz urząd miasta będzie musiał zastanowić się jakie kroki podjąć, aby budynek nadal funkcjonował. O całej sprawie poinformował kilka dni temu wiceprezydent Pruszkowa Konrad Sipiera. – Byliśmy w budynku Centrum Dziedzictwa Kulturowego, którym do niedawna zarządzała pani Anna Dudziec, prezes Centrum Kultury i Sportu, spółki powołanej do życia przez poprzednie władze Pruszkowa – napisał Sipiera. – Oglądaliśmy ogromne powierzchnie, których nie udało się wynająć Pani Prezes, ani też, i to jest bardziej istotne, odpowiednio zaprojektować i dopilnować przed oddaniem do użytku tego obiektu poprzednim władzom Pruszkowa – dodał.

Skontaktowaliśmy się z Anną Dudziec, aby mogła odnieść się do tych zarzutów. Dodatkowo zapytaliśmy o powody rezygnacji. Jednak na ten moment nie usłyszeliśmy szczegółowych informacji, a jedynie potwierdzenie, że rezygnacja została faktycznie złożona. – Razem z rezygnacją części rady nadzorczej, rezygnację złożyłam również ja – krótko skomentowała Dudziec.

Wkrótce ma pojawić się oficjalne oświadczenie w tym temacie.

Tymczasem miasto nie przestaje rozliczać obiektu, twierdząc przy tym, że nie służy on mieszkańcom. Wylicza się, że budynek powstał za 84 mln zł. Sam projekt to kwota blisko 700 tys. zł. – Byliśmy tu, by wspólnie zastanowić się nad dalszym losem tego obiektu, by go ożywić i jako funkcjonalne wnętrze oddać na nowo mieszkańcom – skomentował na koniec wpisu wiceprezydent Sipiera.

Jak przekazuje prezydent miasta, prace nad wyjaśnieniem nieścisłości w funkcjonowaniu obiektu są nadal wyjaśniane. Kiedy się zakończa?  – Prace zespołu zajmującego się wyjaśnieniem nieścisłości w funkcjonowaniu CKiS Sp. z o.o. nadal trwają i według aktualnego planu mają zakończyć się w najbliższy piątek, tj. 19 lipca 2019 roku – poinformował Paweł Makuch, prezydent Pruszkowa.

Zgromadzenie nadzwyczajnie właścicieli CKiS zostało wyznaczone na 16 lipca. Podczas spotkania powinny zapaść ważne decyzje, co do tymczasowej organizacji pracy obiektu.

Do tematu będziemy wracać.

 •  
 •  
 •   
 •  
 •  

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 19

19 odpowiedzi na “Dyrektor CKiS złożyła rezygnację”

 1. Ja pisze:

  Sipiera, który przegrał wybory będzie nam ożywiał Pruszków. Rzygać się chce.

 2. Mieszkaniec pisze:

  To tak w temacie tego że w CkiS nic się nie dzieje https://www.facebook.com/610187375748455/posts/1987727617994417/

  Nikogo nie zastanawia fakt że Urząd Miasta nie reklamuje imprez jakie mają miejsce w CKiS, nie zachęca do udziału w nich i nie napędza zainteresowania wśród mieszkańców tym miejscem?

 3. TOTEMMME pisze:

  powinno się zweryfikować każdą fakturę i każdego wystawce , to jest MIŚ na miarę naszych możliwości .

 4. niunio gomez pisze:

  to powinien być hotel Znicza Pruszków z aspiracjami gry w pierwszej lidze (ekstraklasie) i Lidze Mistrzów, którą ten klub powinien wygrać… bo ma najlepszych zawodników na Świecie

 5. Głos pisze:

  A Jasio zaciera ręce na ciepłym stołeczku w Grodzisku Maz.

 6. Justa pisze:

  84mln, a nazwa budynku wisi w postaci plastikowego baneru

  • Brwinowianin pisze:

   bo ponad połowa tej puli jest już w kieszeniach odpowiednich osób, a potem się po taniości jedzie
   …tak jest tu ze wszyskimi przetargami .
   Zobacz jak wyglądają drogi wewnętrzne budowanej właśnie S8 Radziejowice -Nadarzyn. Obrzeża drogi są z tłucznia leżącego na jezdni bo go nie utwardzili a co stanowi zagrożenie dla motocyklistów na zakrętach, opon aut i samej nawierzchni ponieważ kamień przejechany wielokrotnie przez ciężarówkę zrobi w asfalcie ubytek, następnie następuje destrukcja pod wpływem działania wody itd…
   A nie wiem czy wiecie, ale po pierwszej burzy rozpadły się schody ewakuacyjne z S8, zwyczajnie rozmyły się, były tylko położone na piasku 🙂 !

 7. Hihi pisze:

  A może zrobić z tego krematorium i pożądny zakład pogrzebowy z olbrzymim asortymentem, gdzie będzie się chodziło jak po Ikei i wybierało trumnę, urnę i mnóstwo dodatków poduszeczki itd
  Nikt tego nie ma Pruszków byłby numer jeden 🤪

 8. gość pisze:

  Wielokrotnie korzystałem z imprez w ckisie. Szkoda, że zarząd nie potrafił wykorzystać jego potencjału. Nareszcie Pruszkowiacy i MOK mają dobre siedziby a Pruszków sale koncertowe z prawdziwego zdarzenia.

  • XD pisze:

   Zarząd ma związane ręce przez Miasto. Miasto wywalilo kase na budynek ale nie chce wywalić kasy na wyposażenie go w podstawowe rzeczy choćby rolety w oknach dla biur, krzesła do sal konferencyjnych etc. Gdyby zarząd dysponował pieniędzmi od miasta miejsce to byłoby ładniejsze, jakieś sofy w częściach wspólnych, kwiaty i od razu przytulniej. Najemcy są, wynajmują miejsca pod usługi i biura ale borykają się z takimi problemami jak brak rolet w oknach przez co praca w takich warunkach w miejscach naslonecznionych nie jest możliwa a samodzielnie zainstalować rolet nie można. Pan prezydent uważa że to zbędne…. Tak jak zbędne dla prezydenta jest rozreklamowanie tego miejsca bo tam naprawdę dużo się dzieje, koncerty, przedstawienia, wystawy, półkolonie… Gdyby miasto po wybudowaniu tego budynku wyłożył jeszcze kasę na podstawowe wyposażenie go tak by najemcy byli chętni otworzyć tam swoje biura czy usługi to budynek by na siebie zarabiał. Teraz to żal tego miejsca bo ma potencjał niewykorzystany bo władze od początku traktują go wrogo. Urząd Miasta w Ckis? Śmiech na sali, dla kogo ten budynek byłby dostępny skoro nie pomyślana choćby o komunikacji do niego czy łatwości wyjazdu w kierunku centrum Pruszkowa z parkingu. Urząd miasta musi być blisko mieszkańców a nie na wylocie miasta. A czy wiecie że poprzednie władze tak budował ten budynek że w części z widokiem na boisko Znicza są pokoje hotelowe? Po jakiego gwinta skoro nikt ich nie wyposażył w meble, rolety, etc a potencjalnych najemców odstrasza to że pół pokoju stanowi łazienka z prysznicem. Za budynek ckis powinien beknac poprzedni prezydent a nie prezes która była tylko pionkiem w całej tej grze.

 9. CCC pisze:

  Szlag mnie trafia, jak pomyślę, ile rzeczy można było w Pruszkowie poprawić za te 84 miliony. Zamiast tego mamy czarny bunkier, z którego nikt nie korzysta. Wg mnie tym powinno się zająć CBA.

 10. pblj21 pisze:

  Trochę odbiegnę od tematu ale jedno rzuciło mi się w oczy – CKiS wybudowano za 84 mln PLN. Nie znam szczegółów obiektu ale na oko to ogromne gmaszysko i mnóstwo funkcji. Jak to się ma do 80 mln PLN za rozbudowę liceum w Piastowie? Nie przestaje przerażać mnie kwota inwestycji w Piastowie.

 11. Gość Niedzielny pisze:

  kto by się spodziewał po ostatnich wypowiedziach władz miasta, ciekawe kiedy przyjdzie pora na mzo

 12. Maks pisze:

  Przeprowadzić tam urząd miasta. Zainwestować w inny dach nad trybuna bo z najfajniejszych pomieszczeń nie widać boiska.
  Stary urząd oddać policji. A policję oddać właściciela.
  Ckis miał być obsadzony roślinnością zimozielona, nie straszył by tak ludzi.

 13. Bob pisze:

  Przekręt Starzyńskiego i tyle. Zamiast przedszkoli i potrzebnych inwestycji pomnik byłego prezydenta. Jak Maduro.

 14. gość pisze:

  „Zgromadzenie nadzwyczajnie właścicieli CKiS” czyli co zgromadzenie mieszkańców Pruszkowa?

 15. Może Jasiu? pisze:

  To jaki nowy kandydat?

 16. krzysztof.0059 pisze:

  po co ten grobowiec. ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły