Dworzec Zachodni dostępny nie dla wszystkich

Region

Modernizacja Dworca Zachodniego w Warszawie trwa. Podróżni niestety muszą się liczyć z kolejnymi utrudnieniami. Tym razem komunikat wydała Warszawska Kolej Dojazdowa.

Jak czytamy na stronie przewoźnika – na stacji Warszawa Zachodnia trwają obecnie prace modernizacyjne, w związku z czym występują utrudnienia w poruszaniu się po remontowanych peronach. Niestety, od dnia 7 listopada stacja będzie niedostępna dla osób o ograniczonej możliwości poruszania się.

Z jakimi utrudnieniami będziemy mieli do czynienia? Od 7 listopada będzie zamknięte przejście podziemne łączące dworzec z peronami 1-5. Zamiennie droga będzie prowadzić przez kładkę, a tu brak będzie urządzeń do wspomagania w poruszaniu.
Najbliższe stacje, z których mogą skorzystać osoby o ograniczonym stopniu poruszania się, to Warszawa Reduta Ordona i Warszawa Śródmieście WKD.

a niedogodności bardzo przepraszamy i liczymy na wyrozumiałość w tym zakresie. Mamy nadzieję, iż modernizowane perony w niedalekiej przyszłości zapewnią usługą przewozową na najwyższym poziomie, wolną od barier architektonicznych, a perony staną się dostępne dla wszystkich podróżnych – dodaje przewoźnik.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 11

11 odpowiedzi na “Dworzec Zachodni dostępny nie dla wszystkich”

 1. Joe pisze:

  Jeżdżę WKD na Dworzec Zachodni od wielu lat i nie przypominam sobie, żeby peron WKD był w ogóle szczególnie dostępny dla osób na wózkach. Kilka razy zdarzyło mi się jechać z wózkiem dziecięcym i już to było wyzwaniem nawet dla zdrowej osoby.

 2. Olo pisze:

  Wina pisowcòw.

 3. Marcin pisze:

  Niedopuszczalne jest żeby w XXI wieku nie można było swobodnie wydostać się z peronów WKD na wózku inwalidzkim na terenie Warszawy. Warszawa Raków – strome schody i stromy podjazd do przystanków autobusowych. Warszawa Aleje Jer. to wiecznie zepsute windy, aż strach ryzykować. Warszawa Zachodnia – remont. Warszawa Ochota – strome schody, brak windy i podjazdu. Warszawa Śródmieście – podjazd do nikąd, wjeżdżasz a na górze schody. Pozostaje Warszawa Reduta Ordona a stamtąd w korku autobusem do centrum.

 4. Radzio pisze:

  Remonty też na dworcach w Sochaczewie i Pruszkowie ! Także się dzieje…

 5. Rabull pisze:

  Czy będzie całkowite zamknięcie stacji dla podróżnych??

  • Qwerty pisze:

   Ie nie będzie.

  • WawaLove pisze:

   Raczej tak.
   Po otwarciu mają być bramki sprawdzające paszporty covidowe
   i pobierane opłaty za wjazd do Stolicy.
   Stawki mają nie przekraczać 20 pln dziennie i być przeznaczone na infrastrukturę miejską
   z której przyjezdni dotychczas za darmo czyli na koszt Warszawskich podatników korzystali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły