Dworzec w Milanówku czeka modernizacja

Milanówek

PKP SA ogłosiła przetarg na przebudowę budynku dworcowego w Milanówku. To kolejne prace modernizacyjne milanowskiego PKP.

Do tej pory odnowiony został przystanek oraz przejście podziemne, a także wyjście z przejścia podziemnego od ul. Krakowskiej. Teraz przyszedł czas na przebudowę budynku dworca przy ul. Warszawskiej. Na początku zakładano wyburzenie budynku i zastąpienie go nowocześniejszym, ale wpisującym się w stylistykę poprzednika. Znaleźć się tam miały kasy biletowe, dwie poczekalnie (zamknięta, ogrzewana i otwarta, nieogrzewana), toalety oraz lokal usługowy i miał być połączony z budynkiem od ul. Krakowskiej kładką.

Aktualnie spółka PKP SA w dokumentach przetargowych określiła zadania wykonawcy dotyczące modernizacji, które nie zakładają wyburzenia istniejącego budynku. Jego przebudowa będzie polegała na wymianie dachu, wyburzeniu ścian nośnych i działowych, przebudowie drzwi i okien. Murowane ściany poczekalni zastąpione zostaną szklanymi. W środku, poza poczekalnią, znajdzie się kasa biletowa, toalety i lokal komercyjny. Cała inwestycja zostanie przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Dodatkowo wykonawca będzie musiał uzyskać wszelkie pozwolenia od konserwatora zabytków, bo układ dworca wybudowanego pod koniec lat 30. XX wieku został wpisany do rejestru zabytków. Oszacowano, że modernizacja powinna trwać rok i kosztować ok. 4,6 mln zł. Na oferty od wykonawców PKP SA czeka do 22 lipca.

Byłeś świadkiem wypadku? Stoisz w gigantycznym korku? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie? Poinformuj o tym innych mieszkańców Pruszkowa, Grodziska i okolic. Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.

Komentarze 3

3 odpowiedzi na “Dworzec w Milanówku czeka modernizacja”

  1. Dawid Maciuszek pisze:

    Z tego co widzę wejście będzie tak samo wąskie, jak obecnie. Gdy przyjedzie pociąg z Warszawy, to nie da się wejść w tunel, bo nie ma się jak minąć. Drzwi trzeba minimum zduplikować, lub mocno poszerzyć.

  2. Anonim pisze:

    Wygląda żałośnie. Żadna architektura tylko zwykły przeszklony warzywniak. Oczekiwania były zupełnie inne. Wielka szkoda.

  3. ref pisze:

    Wygląda jak butka z kebabem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Podobne artykuły